FX8350 ve GTX1660 Super uyumu

Bütçe
2500

6monthpeek

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D

ASUS ROG STRIX RTX3080

MSI B550M Gaming Edge Wi-Fi

KINGSTON KF432C16BB1A/16 16Gb DDR4 3200Mhz

CORSAIR RM750

ASUS ROG SWIFT PG259QN

LENOVO LEGION K500 Klavye

LOGITECH G PRO X SUPERLIGHT + RAZER Deathadder V2

HyperX Fury S Speed Edition Medium Pad

XIGMATEK VENOM X Kasa
Meslek
Muhasebe
Merhaba sayın Technopat takipçileri,

Yükseltme yapmak istiyorum. Anakartımdan çok memnunum gerçekten başarılı bir kart. İşlemcim oyunlarda pek iyi değil ve CPU kullanımım oyun oynarken özellikle Black Desert oynarken yükseliyor. Oturup düşündüm ve gerçekten oyunları daha yüksek grafikte oynamak istediğimi fark ettim. GTX960 güzel bir ekran kartı lakin Overclock'un babasını yapsam dahi istediğim sonuçları alamadım. Karttan memnunum lakin kartı yükseltmeyi düşünüyorum. Başta işlemciyi değiştirmek istedim lakin bunun içinde anakart ve RAM'lerin de değişmesi gerekecek. Bende bu mantıkla baktığımda ise bundan vazgeçtim ve ekran kartına yöneldim.

Evet farkındayım darboğaz garanti yapacak lakin internetten Benchmark'lara baktım böyle bir sisteme GTX1660 Super eklendiğinde gerçekten hiç yoktan iyi sonuçlar veriyor. 200 FPS alacağıma 80 FPS alacağım lakin buna değeceğini düşünüyorum.

ilerleyen zamanlarda anakart, RAM ve işlemcisini yükselteceğim. İlk ekran kartı en pahalısı olduğu için ondan başlamak mantıklı geliyor.

Lütfen AMD kartlardan bahsetmeyiniz. Optimizasyonu beğenmediğim için NVIDIA'ya güveniyorum.

parçalarım:​

•Anakart: MSI 970 Gaming.
[SLI desteği var + Crossfire onaylı]
•Ekran kartı: MSI GTX960 2 GB.
•Işlemci: AMD FX-8350.
•RAM: HyperX Fury Red 3x4GB [12 GB] [1600>2133Mhz]

•Fare: Logitech G300S - SteelSeries 300S.
•Klavye: Logitech G105.
•Kulaklık: SteelSeries Arctis 3 2019.
•Kamera: Trust GXT 1170 xper.

•Kasa: Zalman r1.
•Monitör (main): Samsung S24D300 60Hz to 77Hz.

O İşlemciye GTX 960 üst sınır diye düşünüyorum. 1660S takmanız durumunda yoğun darboğaz yaşarsınız. Yani ne kadar istemeseniz de yükseltme düşünüyorsanız Anakart, RAM ve İşlemci üçlüsünü değiştirmeniz gerekecek.

Ama zaten ilerleyen zamanlarda ana parça üçlüsünü de değiştireceğim. Allah'a şükür durumumuz kötü değil, ailemden rica edeceğim. Mantıken en masraflısı ekran kartı olduğu için ekran kartını ilk almak mantıklı geldi.
Ayriyeten 600 Watt yeter sanırım. Tam hesaplamasını yapmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı