Çözüldü g++ SFML 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oynozan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
g++ Kullanarak main.cpp adlı dosyamı SFML kütüphanelerini de kullanarak compile ettim. Bunun için bir Batch dosyası yazdım, içeriği şu şekilde:

Bash:
g++ -c src/main.cpp -std=c++14 -Werror -Wfatal-errors -I C:\Users\Ozan\Desktop\Dosyalar\C++\SFML\SFML\include
g++ main.o -o bin/debug/game.exe -L C:\Users\Ozan\Desktop\Dosyalar\C++\SFML\SFML\lib -lsfml-graphics -lsfml-window -lsfml-system -lsfml-audio -lsfml-network

Başarıyla compile ettikten sonra game.exe'yi açarken 0xc000007b hatası alıyorum.

game.exe için rapor alır mısınız?

game.exe için rapor alır mısınız?
Videoda anlatılan şeylerin tıpatıp aynısını yaptım ama herhangi bir rapor çıktısı alamadım. Büyük ihtimalle SFML kütüphanelerinden kaynaklanan bir şey. Sorunu çözersem buraya neyden kaynaklandığını yazarım.

Process name'i game.exe yapmıştınız, değil mi? Bu hatanın sebebi elle attığınız DLL dosyaları olabilir. Hiç elle DLL atmış mıydınız?

Process name'i game.exe yapmıştınız, değil mi? Bu hatanın sebebi elle attığınız DLL dosyaları olabilir. Hiç elle DLL atmış mıydınız?
Evet game.exe yaptım. Ayrıca elimle DLL dosyaları attım. Programın çalışması için game.exe'nin bulunduğu dizine DLL dosyalarını atmam gerekiyordu.

Hangi dosyalardı bunlar? Gerçi game.exe'nin bulunduğu dizine attığınız için bir şey yapılabilir mi emin değilim.

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    43,8 KB · Görüntüleme: 30
openal32.dll dosyasını nereden almıştınız, System32 gibi bir konumdan mı? Öyleyse bu dosyayı aldığınız konumdan ve game.exe dizininden silip şunu kurmayı deneyin. Sonra dosya tekrar System32 konumuna gelecektir, oradan alıp ilgili yere taşırsınız.
OpenAL 1.1 Windows Installer

openal32.dll dosyasını nereden almıştınız, System32 gibi bir konumdan mı? Öyleyse bu dosyayı aldığınız konumdan ve game.exe dizininden silip şunu kurmayı deneyin. Sonra dosya tekrar System32 konumuna gelecektir, oradan alıp ilgili yere taşırsınız.
OpenAL 1.1 Windows Installer
Bu da SFML kütüphanesindeki DLL dosyalarından biri. System32'den almadım. Sorunun bu dosyadan kaynaklandığını düşünüp silmiştim ama yine de faydası olmadı. Birazdan CMake kullanarak compile etmeyi düşünüyorum belki o zaman sorun çözülür.
Arkadaşlar CMake kullanarak olayı hallettim. Yaklaşık 2 saatlik yorucu bir süreç oldu ama hatasız şekilde game.exe dosyamı çalıştırabiliyorum. DLL dosyalarını elimle taşımak zorunda kalmadım ve genel süreç de manual olarak g++ ile compile etmekten biraz farklı. Çözüm için gelen arkadaşlardan özür diliyorum çünkü ben de bilmiyorum. Ama siz de aynı hatadan aldıysanız şansınızı CMake ile deneyin.
CMake ile sorunu çözdüm arkadaşlar. Yaklaşık 2 saatlik yorucu bir süreç olsa da game.exe programını başarıyla açabiliyorum. g++ ile manual olarak compile etmekten çok daha farklı. DLL dosyalarıyla da uğraşmadığımdan 0xc000007b hatası almıyorum. Buraya çözüm için gelen arkadaşlara üzülerek söylüyorum ki sorunun nedenini ben de bilmiyorum. Eğer sizde de aynı hata mesajı çıkıyorsa şansınızı CMake ile deneyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı