G.Skill, CL36 DDR5 6600 MHz Belleklerini Duyurdu

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
G.Skill-DDR5-6600-CL36-DDR5-Bellek-RAM.jpg

4800 MHz ve 5200 MHz gibi frekansların yanı sıra 5600 MHz hıza ulaşan DDR5 bellekler piyasaya çıkmaya başlıyor. G.Skill, yeni nesil CPU platformları için hazırladığı amiral gemisi modelleriyle Trident Z5 bellek ailesini genişletti. Bellek üreticisi, Intel’in yaklaşan 12. nesil Alder Lake işlemcileri için piyasadaki dünyanın en hızlı DDR5-6600 belleğine sahip olduklarını iddia ediyor. Şirket ayrıca […]

Devamı: G.Skill, CL36 DDR5 6600 MHz Belleklerini Duyurdu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Son düzenleyen: Moderatör:
@feahleinda_ MHz zaten artacak, DDR4 ile bile 5000 MHz XMP bellekler var. DDR5'de bu rakamın 8000 ile 8500 MHz arası maksimum olması bekleniyor.

Ama 36 gerçek yüksek bir CL değeri, bana kalırsa 20-24 arası maksimum olmalı.

CL' değerleri ilk planda yüksek kalıyor, DDR5 oturana kadar CL değerleri düşer umarım. :)
Hocam bu CL değerine herkes niye bu kadar takıyor anlamıyorum cidden. DDR2'ler CL5, DDR3'ler genelde CL9-11 falandı. DDR4'ler 16-20 arasında yani hep iki kat artmış yaklaşık. DDR5 de 36 olmuş yine 2 kat artış var. Gereksiz takıntı yapılıyor gibi geldi bana.

Bu CL değerleri nedir ya? DDR 4 RAM'lerin zaten CL'sini arttırarak biraz da voltaj vererek bu frekanslara varılabilir. Zaten fiyatları uçuk olacak bunu hepimiz biliyoruz. Nerede kaldı bu DDR 5'in esprisi.

Son düzenleme:
RAM'lerdeki MHz olayı, oyun içi FPS'yi biraz etkilese bile, normal kullanımda etkisi var mıdır? Programların açılış hızları mesela. Bir uygulama açtığınızda RAM'in daha hızlı dolması ve bu sayede programın daha hızlı açılması gibi şeyler mesela?

Yeni konular

Geri
Yukarı