G.Skill triden Z 32 GB RAM 4266 CL19 MHz vs 4000 MHz CL18

Bu.

Bu neden diğerine göre daha ucu 4000 MHz olmasına rağmen RAM'lerde bir de MHz mi önemli CL gecikme değeri mi? Bir de vallahi gıpta ettim ne güzel bilgili insanlarsınız helal olsun arkadaşlar.

Bu 4000 MHz ama 3600 önermiyor muydunuz.
4000MHz alıp hızını aşağıya çekip gecikme değerlerini düşürebilirsin.
Daha ucuz değil benim attığım 2x8GB. 4x8 olarak kullanmak istersen diye attım.

Bu.

Bu neden diğerine göre daha ucu 4000 MHz olmasına rağmen RAM'lerde bir de MHz mi önemli CL gecikme değeri mi? Bir de vallahi gıpta ettim ne güzel bilgili insanlarsınız helal olsun arkadaşlar.

Bu 4000 MHz ama 3600 önermiyor muydunuz.

Şimdi MHz olarak 4000 alsam onu kendim BIOS kısmından ayarlayabiliyorum sizin dediginize göre 3600 yapıp CL 16 mi yapmam gerekiyor.
4000MHz alıp hızını aşağıya çekip gecikme değerlerini düşürebilirsin.
Daha ucuz değil benim attığım 2x8GB. 4x8 olarak kullanmak istersen diye attım.

Ramlarde 4 soket değil de iki soket kullanmayı öneriyorlar sebep.

Şimdi MHz olarak 4000 alsam onu kendim BIOS kısmından ayarlayabiliyorum sizin dediginize göre 3600 yapıp CL 16 mi yapmam gerekiyor.

Ramlarde 4 soket değil de iki soket kullanmayı öneriyorlar sebep.
Aslında çok bir önemi yok. Sadece 2 soket kullanırsanız işlemci OC potansiyeli artabiliyor.
Bazı videolarda da 4 soket kullandığınızda RAM'den alınan performansın arttığı gözüküyor.

Şahsen günlük kullanıcı için bir farkın olduğunu düşünmüyorum.

Aslında çok bir önemi yok. Sadece 2 soket kullanırsanız işlemci OC potansiyeli artabiliyor.
Bazı videolarda da 4 soket kullandığınızda RAM'den alınan performansın arttığı gözüküyor.

Tamam şimdi ballestix alıyorum sana güveniyorum.

G.Skill Trident Z 3600 MHz CL 18 iyi midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı