G.Skill Trident Z alınır mı?

Benim nacizhane görüşüm şöyle olacak; sizin için bence en uygunu 3200 Mhz ve CL14 veya CL15 olan bir kit almanız. Neden diyecek olursanız, işlemciniz, 3200Mhz RAM desteği sunuyor. Ama tabi bu demek değil ki, bu hızın üstüne çıkamazsınız. Tabi ki çıkarsınız ama stabilite açısından en doğru seçim benim dediğim olacaktır. Gelelim anakart olayına. (Bu arada sizin istediğiniz RAM'ler üzerinden konuşuyorum) Anakartınızın 4600 Mhz RAM desteği olabilir ama ne yazık ki günümüzde halâ vaad edilen değerlere çıkmak çok zor veya imkânsız olabiliyor. Bir hevesle bu RAM'i alacaksınız ama daha sonra 4266 Mhz veya üstüne çıkamayınca pişman olacaksınız. Tabi işin ehli biri iseniz, bu senaryo tam tersine dönüşebilir. Ayrıca G-Skill'in, AMD sistemler için özel olarak ürettiği NEO serilerine yönelirseniz, daha iyi bir iş yapmış olursunuz. Şuan piyasada sizin istediğiniz gibi yüksek frekanslı NEO bellekler yok galiba ama 3600 Mhz ve CL16.16.16.36 zamanlamalarına sahip bir RAM kiti bulabilirsiniz.

Benim nacizhane görüşüm şöyle olacak; sizin için bence en uygunu 3200 Mhz ve CL14 veya CL15 olan bir kit almanız. Neden diyecek olursanız, işlemciniz, 3200Mhz RAM desteği sunuyor. Ama tabi bu demek değil ki, bu hızın üstüne çıkamazsınız. Tabi ki çıkarsınız ama stabilite açısından en doğru seçim benim dediğim olacaktır. Gelelim anakart olayına. (Bu arada sizin istediğiniz RAM'ler üzerinden konuşuyorum) Anakartınızın 4600 Mhz RAM desteği olabilir ama ne yazık ki günümüzde halâ vaad edilen değerlere çıkmak çok zor veya imkânsız olabiliyor. Bir hevesle bu RAM'i alacaksınız ama daha sonra 4266 Mhz veya üstüne çıkamayınca pişman olacaksınız. Tabi işin ehli biri iseniz, bu senaryo tam tersine dönüşebilir. Ayrıca G-Skill'in, AMD sistemler için özel olarak ürettiği NEO serilerine yönelirseniz, daha iyi bir iş yapmış olursunuz. Şuan piyasada sizin istediğiniz gibi yüksek frekanslı NEO bellekler yok galiba ama 3600 Mhz ve CL16.16.16.36 zamanlamalarına sahip bir RAM kiti bulabilirsiniz.
O kadar net anlatmışsınız ki, NEO 3600 RAM kullanıyorum. Wattman hatası almamın sebebi ekran kartı sanıyordum. Meğer 3600 MHZ yüzündenmiş. 3200'e çekince her şey stabil hale geldi. Sorunlar düzeldi. Vaat edilen hızların üzerine OC ya da vs. yöntemlerle çıkmaya gerek yokmuş, anladım.

Benim nacizhane görüşüm şöyle olacak; sizin için bence en uygunu 3200 MHz ve CL14 veya CL15 olan bir kit almanız. Neden diyecek olursanız, işlemciniz, 3200MHz RAM desteği sunuyor. Ama tabii bu demek değil ki, bu hızın üstüne çıkamazsınız. Tabi ki çıkarsınız ama stabilite açısından en doğru seçim benim dediğim olacaktır. Gelelim anakart olayına. (Bu arada sizin istediğiniz RAM'ler üzerinden konuşuyorum) Anakartınızın 4600 MHz RAM desteği olabilir ama ne yazık ki günümüzde halâ vaad edilen değerlere çıkmak çok zor veya imkânsız olabiliyor. Bir hevesle bu RAM'i alacaksınız ama daha sonra 4266 MHz veya üstüne çıkamayınca pişman olacaksınız. Tabi işin ehli biri iseniz, bu senaryo tam tersine dönüşebilir? Ayrıca G.Skill'in, AMD sistemler için özel olarak ürettiği Neo serilerine yönelirseniz, daha iyi bir iş yapmış olursunuz. Şu an piyasada sizin istediğiniz gibi yüksek frekanslı Neo bellekler yok galiba ama 3600 MHz ve CL16.16.16.36 zamanlamalarına sahip bir RAM kiti bulabilirsiniz.

RX 5700XT ve Ryzen 5 5600X oyun testlerine baktım 16 GB 4000MHz RAM kullanıyorlar sabit Fortnite'de 400FPS alıyordu peki bende 1080P Low'da kaç FPS alırım

Yeni konular

Geri
Yukarı