Çözüldü G.Skill Trident Z Neo 16 GB kit RAM uyumsuzluk sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oguzhan6666

Decapat
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi G.Skill Trident Z Neo 16 GB kit RAM aldım.
Sistem bileşenlerim şöyledir:
MSI X570 Tomahawk.
AMD Ryzen 3700X.
MSI RTX 2070S Gaming X Trio.
Samsung 970 Evo Plus 500GB NVMe SSD.
Corsair RM850 PSU.
Bütün parçaları sıfır aldım BIOS'da güncelledim ama.
A2 slotuna RAM taktım sorun yok ama A2 B2 taktığımda DRAM LED'i yanıyor ve fanlar Full devir dönüyor görüntü gelmiyor.
RAM'leri A2 slotunda tek tek denedim çalışıyor.
@Ali Güngör
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Çözüm
A1 ve a2'de takılıyken RAM'leri bir test eder misiniz, anakartta mı RAM'de mi anlamaya çalışıyoruz şu an sıkıntı. Çift kanal çalışmıyor zira şu an.

Memtest ile test edip sonuçları paylaşacağım.
Test sonuçlandı nihayet A1 ve A2 olarak takılıydı RAM'ler.
An itibari ile sorunu buldum ve düzelttim arkadaşlar işlemciyi söktüğümde tam oturmadığını gördüm ve pinleri kontrol edip taktığımda A2 ve B2 olarak çalıştı.
Anakartın kullanma kılavuzunda RAM'lerin hangi slotlara takılacağını gösteriyor olması lazım. Oradaki rehberi incelediniz mi?

Hocam BIOS güncelleyin diyeceğim ama BIOS güncel demişsiniz, onu geçiyorum. İlk olarak BIOS sıfırlayıp tekrar deneyin. Eğer çözmezse aşağıdaki rehberi uygulayıp RAM'leri test edin. En azından neyde sıkıntı olduğunu görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En güncelini yüklemedim aslında beta sürüm olduğu için BIOS pilini çıkarıp bekledim ama yine de olmadı maalesef bu model anakartta BIOS sıfırlama jumperini de bulamadım.

Biosta varsayılan ayarlara döndüm a2 ve a1 slotuna ram takınca açılıyor .
Fakat açılışta error A2- B2 olarak takmamı öneriyor sistem.
Taktığımda ise Anakart DRAM arıza ışığı yanıyor ve fanlar tam devir dönüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_3674.JPG
    IMG_3674.JPG
    317,6 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_3670.JPG
    IMG_3670.JPG
    186,9 KB · Görüntüleme: 51
A1 ve a2'de takılıyken RAM'leri bir test eder misiniz, anakartta mı RAM'de mi anlamaya çalışıyoruz şu an sıkıntı. Çift kanal çalışmıyor zira şu an.

Memtest ile test edip sonuçları paylaşacağım.
Test sonuçlandı nihayet A1 ve A2 olarak takılıydı RAM'ler.
An itibari ile sorunu buldum ve düzelttim arkadaşlar işlemciyi söktüğümde tam oturmadığını gördüm ve pinleri kontrol edip taktığımda A2 ve B2 olarak çalıştı.

Dosya Ekleri

• IMG_3677.JPG
    IMG_3677.JPG
    130,8 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_3680.JPG
    IMG_3680.JPG
    127,1 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı