G.Skill Trident Z RGB 5066MHz RAM ve B550 Xe Gaming uyumu

NeverGive Up

Hectopat
Merhaba arkadaşlar anakartım ASUS ROG STRIX B550 Xe Gaming işlemcim Ryzen 7 5800X G.Skill Trident Z RGB 5066MHz RAM çalışır mı? Uyumsuzluk yapar mı? Yeni sistem kuracağım yüksek frekanslı RAM almak istiyorum. Hem oyun hem Auto CAT ve grafik render işlemleri yapacağım. 5066MHz uyumluluk listesinde yok ama daha önceden MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi kullanıyordum herhangi bir marka RAM taktığım zaman uyumsuzluk ile alakalı bir durum yoktu ama ASUS bu konuda MSI'in gerisinde kalıyor. RAM konusunda almak istediğim RAM bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD işlemcilerde RAM sınırı var mıydı ki?

@Rivadex

MSI de böyle bir durum yok ama geldi ASUS sorun çıkarıyor MSI B550 Gaming Edge kullanıyordum 4400MHz RAM listede yok RAM sorunsuz destekliyor ASUS gibi nağlet bir marka sorun çıkarıyor işlemcim değişmedim Ryzen 7 5800X.

Desteklediğinden fazlası bir işe yaramaz.

Peki benim almam gereken frekans ne olması lazım AMD işlemciler yüksek frekanslı RAM'larda güzel performans veriyor. Neden fazlası işe yaramaz?

İşlemcinin kendi desteği 3200MHz ancak anakartın 5100MHz'e kadar desteği var, yani BIOS üzerinden bir yükseltmeyle 5100MHz'e kadar yükseltme şansı mümkün, RAM'i 5066MHz olarak kullanabilirsiniz yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı