G-Sync açık vs kapalı

nitro07

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Kullanmış olduğum ekran kartı NVIDIA ve monitör FreeSync destekli AOC G2460G4 harici monitördür. AMD ekran kartlarında Free-Sync varken NVIDIA tam olarak tanıdı mı G-Sync'i ondan şüpheliyim. Sürücüleri CD-ROM olmadıgı için manuel kurdum. İkinci husus monitörü tiraltft teste tabii tuttum sonuçlar aşağıdaki gibidir. Monitür 1 ms tepki süresi varken ve ekran yenileme 144 Hz iken 7, 69 gibi bir skor çıkması normal midir? FPS oyunlarında oyun ayarlarından G-Sync kapalıyken NVIDIA'dan G-Sync aktif mi olmalıdır ya da her ikisini de kapatmamız daha mı doğru olur? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• görüntü 1.jpg
    görüntü 1.jpg
    32,8 KB · Görüntüleme: 127
  • görüntü2.jpg
    görüntü2.jpg
    78,3 KB · Görüntüleme: 131
G-Sync görüntüyü daha net bir biçimde ekranda yırtılma olmadan daha iyi bir şekilde görmenize yarar. Vysnc olsa tabii ki de kapalı olmalıdır. Ama G-Sync açık olması bir sorun teşkil etmez, hatta daha iyi bir deneyim almanıza katkı sağlar. Bende GTX 1060 kullanıp ekranım Free-Sync destekli. Ama ben NVIDIA denetim masasında açtığımda G-Sync ayarını gözle görülür bir fark göremiyorum. Eğer monitörünüz yeni bir monitör'SE bu desteği daha iyi verebilir. Sizin monitörünüz kesinlikle iyi bir görüntü sunacaktır açık olduğu zaman. Puan konusuna da takılma derim bende 1ms skor 5, 43 çıkmıştı.

Yapmanız gerekenler kısaca şöyle. Monitörünüzü DP kablosuyla bağlayıp Nvidia ekran kartınızın son sürüm sürücüsünü kurmak. Daha sonra Nvidia Denetim Masası üzerinden 3D Ayarların Yönetilmesi sekmesine girerek Monitör Teknolojisini G-Sync uyumlu yapıp uygulayın. Benim görüşüm testteki sonucun bir önemi yok. İyi bir input lag gecikmesi almak istiyorsanız oyunda ve Nvidia üzerinde VSYNC kapalı olmalı. Gsync açılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı