G-Sync monitörde FreeSync açma

Bütçe
-

whitas

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Ryzen 5 3600

-XFX RX 6600 Ekran kartı

-Gigabyte B450M S2H V2 Anakart

-2x Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000Mhz Ram

-PNY CS900 240GB SSD

-1TB SSD

-Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W 80+ Kasa ve PSU
Merhabalar, RX 5500XT ekran kartına sahibim ve 24inç 144Hz FreeSync Samsung monitör aldım.
Monitör geldiğinde ölü piksel vardı ve onun yerine 240Hz 27inç G-Sync monitör ile değiştirdiler.
Ekran kartım AMD olduğu için FreeSync özelliğini kullanabilir miyim bu monitörde?
Monitörün ayarlarında adaptive Sync var sadece ve o açık G-Sync veya Free Sync ile ilgili bir şey bulamadım.
FreeSync açabilir miyim?

Açabilirsiniz hocam. NVIDIA kullananlar DP ile G-Sync açabilir. Sıkıntı yok.

Merhabalar, RX 5500XT ekran kartına sahibim ve 24inç 144Hz FreeSync Samsung monitör aldım.
Monitör geldiğinde ölü piksel vardı ve onun yerine 240Hz 27inç G-Sync monitör ile değiştirdiler.
Ekran kartım AMD olduğu için FreeSync özelliğini kullanabilir miyim bu monitörde?
Monitörün ayarlarında adaptive Sync var sadece ve o açık G-Sync veya Free Sync ile ilgili bir şey bulamadım.
FreeSync açabilir miyim?
Adaptive Sync desteği varsa zaten G-Sync ve FreeSync'in ikisini de destekliyor demektir. Yani ben öyle biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

AMD Radeon ayarlarında FreeSync aktif etmeyi deneyebiliirsiniz.
Freesync'ı açabiliyorum ve 2 seçenek var.
Birisi Açık, Diğeri AMD için en iyileştirilmiş.
Fps oyunları için hangisini kullanmalıyım?

Freesync'ı açabiliyorum ve 2 seçenek var.
Birisi Açık, Diğeri AMD için en iyileştirilmiş.
Fps oyunları için hangisini kullanmalıyım?
Açık yap.
Adaptive Sync desteği varsa zaten G-Sync ve FreeSync'in ikisini de destekliyor demektir. Yani ben öyle biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.
Evet doğru biliyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoyu zaten izledim fakat bu konuya değinmiyorlar.
Bu video'da ise açmamız gerektiğini söylüyor adam kafa karıştı.

Geri
Yukarı