G-Sync uyumlu monitör önerisi

HarryPowell

Hectopat
Yer
Ataşehir/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımı ve Programlama
Merhaba. G-Sync uyumlu monitör arıyorum. Bütçem 3.500TL. Ekran kartım Palit 3060 Ti. Monitörde genellikle FPS, MMORPG ve TPS oyunları oynayacağım. Özellikle TPS oyunları. 27 inçe kadar olabilir. 27 inçten büyük olmaması tercihimdir. Ayrıca 24 inç öneriyorlar FPS oyunları için vs. kaç gündür monitör arayışındayım. Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. İlla G-Sync olacak diye bir şartım yok. FreeSync monitörlerde G-Sync açılıyormuş bunun doğruluğu nedir? Yani kısacası verdiğim parayı hak eden bir oyuncu monitörü arıyorum.

Son düzenleme:

MSI Optix MAG274R2 10 bit IPS panele sahip.​

24.5 inç yeterli olur. 27 aşırı gereksiz 1080p için.
Hangisi hocam böyle olunca kafam karışıyor. Yapacağım işleri biraz daha detaylandıracak olursam Genellikle oyun oynayacağım fakat dizi ve filmlerde izleyeceğim. Karanlıklar çok karanlık olmamalı karanlıkta olan bir oyuncuyu veya karanlık bir yerde çekilmiş bir filmi rahatlıkla izleyebileceğim bir monitör hangisi? Aralarında çok bir fark yoksa şuanlık Asus'u daha fazla beğendim fakat MSI'de gönlümden geçmiyor değil.

Hangisi hocam böyle olunca kafam karışıyor. Yapacağım işleri biraz daha detaylandıracak olursam genellikle oyun oynayacağım fakat dizi ve filmlerde izleyeceğim. Karanlıklar çok karanlık olmamalı karanlıkta olan bir oyuncuyu veya karanlık bir yerde çekilmiş bir filmi rahatlıkla izleyebileceğim bir monitör hangisi? Aralarında çok bir fark yoksa şu anlık ASUS'u daha fazla beğendim fakat MSI'de gönlümden geçmiyor değil.

Oyun oynayacaksanız ASUS tercih edin 280Hz olarak aşırı bir avantaj sağlayacaktır. Zaten Fast IPS panel diğer IPS paneller gibi değil, çok hızlı işliyor bu da size oyunlarda avantaj sağlar. 3060ti ekran kartına 280hz yakışacaktır.
MSI da çok güzel marka ama nedense benim de içime her zaman kötü geliyor. Bir sorun çıkartacakmış gibi.

Oyun oynayacaksanız ASUS tercih edin 280Hz olarak aşırı bir avantaj sağlayacaktır. Zaten Fast IPS panel diğer IPS paneller gibi değil, çok hızlı işliyor bu da size oyunlarda avantaj sağlar. 3060ti ekran kartına 280hz yakışacaktır.
MSI da çok güzel marka ama nedense benim de içime her zaman kötü geliyor. Bir sorun çıkartacakmış gibi.
Çook teşekkür ederim. 1 haftadır kafam çok karıştı monitörler ile ilgili. Yok freesync yok adaptive-sync yok g-sync yok inç yok hz derken kafa kalmadı. Gerçekten çok teşekkürler.

Geri
Yukarı