G102 Sol Tuşa Makro Atayamamak

ozdemirkadirrr

Hectopat
Daha fazla  
LOGITECH G102 PRODIGY GAMING MOUSE

PUBG oyunu için makro ayarlamak istiyorum fakat ayarladığım makroyu sol tuşa atayamıyorum. İlk olarak sol tuşu başka bir yere aktarın hatası alıyorum. Yardım ederseniz çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler...

Adsız.png

Bir kişi bile bilmiyor mu yahu cevaplarınızı bekliyorum..

Önce sol tuşun "Sol tık" etkisini, başka bir yere aktarman gerekiyor olabilir.
Öncelikle "Sol tık" olayını şunlardan birine aktarmalısın: "İleri, Sprint, DPI Döngüsü, Orta Tıkla, Sağ Tıkla"
Sol tık'ı bunlardan birine atadığında, sol tuşa başka bir makro atamayı dener misin?

Son düzenleme:
İşte onu atayamıyorum onu nasıl yapacağım ?

Tüm tuşların yerini değiştirebiliyorum fakat sol tuş ile sağ tuşun yerlerini değiştiremiyorum ancak kendi aralarında yer değiştiriyorlar.

Sorunu hala çözemedim yardımlarınızı bekliyorum..

Kimse bilmiyor mu gerçekten çok şaşkınım..

Son düzenleyen: Moderatör:
Programa baktığım da, bunun mümkün olmadığını gördüm. Sanırım bu özellik G102 için devre dışı bırakılmış.

Çözümü çok basit logitech mouse'un yazlımını kurduğumuz

1)Logitech Gaming Software'inizin kurulum dizinine gidin (genellikle 'C: \ Program Files \ Logitech Gaming Software')

2)Kablolu versiyona sahipseniz 'Resources \ G403W \ Manifest' e gidin

3)'Device_Manifest.xml' dosyasını, seçtiğiniz bir metin editörüyle düzenleyebilmek için farklı bir konuma kopyalayın.(Masaüstüne kopyalayın notepad++ da açıp düzenleyin zaten 'Force_swap = "LeftRightMouse"' ifadesini bulun (CTRL+F ile ) 'locked = "true yerine locked = "false yazın. Zaten iki yerde değişiklik yapacaksınız satır olarak 99 ile 110 a geliyor olması lazım.

4)'Device_Manifest.xml' dosyasını, seçtiğiniz bir metin editörüyle düzenleyebilmek için farklı bir konuma kopyalayın.(Notepad++ ) zaten yukarda da yazmıştım.

5)Orijinal dosyayı(C de kurulu olan manifest dosyasını) değiştirdiğiniz dosyayla (3. maddedeki dosyayı) değiştirmeden önce Logitech Gaming Software'den tamamen çıktığınızdan emin olun(logitech yazılımını tamamen kapatın). Muhtemelen bunu yapmak için yönetici ayrıcalıklarına ihtiyacınız olacak.(Yani Masaüstüne kopyalayıp Notepad++ da açıp değişiklik yaptığımız Device Manifest dosyasını ((3. maddedeki ('locked = "true olan yerleri locked = "false)) logitech proğramını tamamen kapatıp C de kurulu olan dosya ile değiştirince veya yerine kopyalayınca sol Tuşa artık bir macro atayabileceksiniz.

Çözümü çok basit Logitech Mouse'un yazlımını kurduğumuz

1)Logitech Gaming Software'inizin kurulum dizinine gidin (genellikle 'C: \ Program Files \ Logitech Gaming Software')

2)Kablolu versiyona sahipseniz 'Resources \ G403W \ Manifest'e gidin

3)'Device_Manifest.xml' dosyasını, seçtiğiniz bir metin editörüyle düzenleyebilmek için farklı bir konuma kopyalayın.(Masaüstüne kopyalayın notepad++ da açıp düzenleyin zaten 'FORCE_SWAP = "LeftRightMouse"' ifadesini bulun (CTRL+F ile ) 'locked = "true yerine locked = "false yazın. Zaten iki yerde değişiklik yapacaksınız satır olarak 99 ile 110'a geliyor olması lazım.

4)'Device_Manifest.xml' dosyasını, seçtiğiniz bir metin editörüyle düzenleyebilmek için farklı bir konuma kopyalayın.(Notepad++ ) zaten yukarıda da yazmıştım.

5)Orijinal dosyayı(C'de kurulu olan manifest dosyasını) değiştirdiğiniz dosyayla (3. maddedeki dosyayı) değiştirmeden önce Logitech Gaming Software'den tamamen çıktığınızdan emin olun(Logitech yazılımını tamamen kapatın). Muhtemelen bunu yapmak için yönetici ayrıcalıklarına ihtiyacınız olacak.(Yani Masaüstüne kopyalayıp Notepad++ da açıp değişiklik yaptığımız Device Manifest dosyasını ((3. maddedeki ('locked = "true olan yerleri locked = "false)) Logitech programını tamamen kapatıp C'de kurulu olan dosya ile değiştirince veya yerine kopyalayınca sol Tuşa artık bir macro atayabileceksiniz.

Bunu deneyip çözebilen var mı aynı mouse alacağım o yüzden araştırıyorum

İyi günler hocam G102 Logitech Gaming mouse alacağım kısmetse sol klik e makro atamak istiyorum. sizin belirttiğiniz işlem işe yarıyor mu, cevap verebilirseniz sevinirim.
sizin belirttiğiniz işlem işe yarıyor mu, cevap verebilirseniz sevinirim.
Ben deneyip yaptım. Yabancı forumlardan öğrendim. G502'de de aynı sıkıntı vardı.
İşe yarıyı mu bu işlem

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı