G3 Video Parlaklık Sorunu Nasıl Çözülür?

gizza

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2 hafta kadar önce bir hevesle LG G3 satın aldım. İlk kurulumunu gerçekleştirdikten sonra ekran parlaklığını orta düzeye alıp galerideki örnek videolardan birini izlemek istediğimde ise cihaz ekran parlaklığını en düşük seviyeye çekti. Ekran parlaklığını otomatik moddan çıkarıp aynı işlemi tekrar ettiğimde yine aynı sonuçla karşılaştım.

İnternet üzerinden bir film açtığımda da cihaz ekran parlaklığını minimize ediyordu, parlaklığı son düzeye alıp video çektikten sonra izlemek istediğimde de. Öyle ki filmi göremiyorsunuz bile. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayarak tekrar tekrar denedim ve farkettim ki, ilk açılım sırasında ekran parlaklığını hangi seviyede tutarsanız her türlü video oynatma işlemini sadece o ekran parlaklığı düzeyi üzerinden yürütüyor.

Yani, ilk yükleme sırasında ekran parlaklığınız %78 ise daha sonra video/film görüntülerken ekran parlaklığınız isteseniz de istemeseniz de %78'de takılı kalıyor. Film izlerken ''aman parlaklığı biraz artırayım/azaltayım'', ya da video izlerken ''ay telefon çok ısındı şarjı da bitmesin parlaklığı az kısayım'' gibi bir lüksünüz yok kısacası.

Telefonu yenisiyle değiştirdim ancak elimdekinde de aynı durum mevcut. Çözemezsem çok beğenerek aldığım bu telefonu bırakıp farklı telefon arayışlarına gideceğim. Sizce neden kaynaklıdır, eğer telefonun kullanıcı iseniz sizde de aynı sorun mevcut mu ve bu sorun nasıl çözülebilir gibi konularda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :(:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu uygulayın ve açtığınız tarayıcılarda parlaklık ayarı varsa bunu da kontrol edin.

Cihazda sorun yok aynı olay G2 telefonda da var video ve telefon parlaklık ayarı farklıdır. Ben G2 kullanıyorum ve videoyu açtığımda ekranın sağ tarafında parmağını yukarı kaydırdığında ekran parlaklığını açar sol tarafında kaydırdığında ise sesi açar. Ayrıca videoyu açtığında seçenekleri açarak oradan da parlaklığı sabit bir değerde tutabilirsin. Ama videoyu tarayıcı üzerinden açtığında telefon parlaklığı video parlaklığını etkiler. Galeride video parlaklığı için çözümü söyledim. Umarım sorununu doğru anlamışımdır. @gizza

Galeriden bir video açtığınızda, parmağınızı sol taraftan yukarı aşağıya çektiğinizde parlaklık artıp/azalmıyor mu?

Benim gibi ayni problemi yasayan ve buraya gelen olursa diye yaziyorum video nun sol tarafinindan ekran parlakligini actiginiz halde görüntü isigi az ise browser den videoyu izlerken sag üstten ayarlarlara girin ayarlardan ekran parlakligina girin otomatik isigin tikini kaldirin

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı