G31T-M7 ve GTX 750 Ti Uyumu

RealHardCore1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde, G31t-m7 anakart var. Bu anakartın PCİ slotu 1.1, ben bu anakarta PCİ 3.0 olan GTX 750 ti ekran kartını takmak istiyorum. Sorum şu: herhangi bir uyuşmazlık olur mu ? Büyük bir performans kaybı olur mu ?

Sistemim:
İntel core 2 quad 8300
G31t-m7 anakart
Eski ekran kartı: Ati radeon hd 3400
Takacağım kart: Asus gtx 750 ti
2x2 ddr2 4 gb ram

İmzama bakarsan donanımımı görürsün. GTA5 dışında darboğaz yaşamadım (very high ve ultra ayarlarda 25-45 fps arası). Onda da hem işlemci hem de ekran kartı %99 oluyor darboğaz denilemez. Ayrıca ekran kartında da O.C var. Senin işlemcin benimkinin bir model üstü. Rami 8 yaparsan çoğu oyunu çatır çatır oynarsın :)

İmzama bakarsan donanımımı görürsün. GTA5 dışında darboğaz yaşamadım (very high ve ultra ayarlarda 25-45 fps arası). Onda da hem işlemci hem de ekran kartı %99 oluyor darboğaz denilemez. Ayrıca ekran kartında da O.C var. Senin işlemcin benimkinin bir model üstü. Rami 8 yaparsan çoğu oyunu çatır çatır oynarsın :)

Peki PCİ farkından çok performans kaybı olurmu ? Benim PCİ 1.1 ekran kartı 3.0 :(

Anakartınız ECS > G31T-M7 (V1.0) değil mi? Özelliklerinde PCI-E X16 yazıyor. Eğer GTX 750 Ti takarsanız ekran kartından yana harhangi bir performans düşüklüğü yaşamazsınız. Bir tek RAM'leriniz yeni oyunlar için yeterli kalamayabilir (GTA V, Call of Duty BO2'den günümüze, Far Cry 3-4-Primal vb.).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı