G3258 Overclock Yapma

Halimcanefe

Hectopat
Daha fazla  
  • G3258
  • Asus H81M-D R2.0 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600 MHz Anakart
  • Gskıll 8GB RipjawsX DDR3 1600 MHz CL9 RAM
  • Asus GTX 750 ti ekran kartı
  • 1TB Harddisk
  • Zalman ZM500-LE serisi 500w güç kaynağı

Benim bilgisayarımın özellikleri ve parçaları bunlar. Ben bu sistemle Rust oynamak istiyorum fakat kaldırmıyor ve ben de o yüzden OC yapmayı düşünüyorum. Sizce parçalar uyumlu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
eğer anakart bios'u izin verirse işinizi görür bu video.

Sorunu anlamadan OC önerisinde bulunmayalım, 750TI ile o oyunu oynayamaması gibi bir durum söz konusu değil.
@Silinen üye Sorununu doğru düzgün anlatır mısın? Ne oluyor tam olarak?
Ben abisiyimde sorun rust giriş yapıyoruz rusta girer girmez direk cpu 95 çıkıyor ve bir süre sonra serverden atıyor internetimin iyi ve çok hızlı olduğu halde problemi biliyorsanız yardımcı olun lütfen.

CPU 95 çıkıyor derken derecesinden bahsettiniz herhalde, 95 derece sıcaklık yüksek bir sıcaklık değeri acaba sistemi bir araya getirirken CPU soğutucusunu yanlış mı taktınız?

CPU 95 çıkıyor derken derecesinden bahsettiniz herhalde, 95 derece sıcaklık yüksek bir sıcaklık değeri acaba sistemi bir araya getirirken CPU soğutucusunu yanlış mı taktınız?
Yanlış taktığımızı düşünmüyorum çünkü sadece rusta girdiğim zaman cpu %95 çıkıyor ve görev yöneticisine girip işlemlerden baktığımda rust %95 çalışıyor.

Görev yöneticisinden bakıyorsanız %95 kullanım normal oyun içinde iken, şuana kadar hiç overclock yaptınız mı sisteme? Eğer O.C yapmayı bilmiyorsanız BİOS'tan kolay overclock yapabilirsiniz. Fazlasını isterseniz tabii ki yardımcı oluruz.

Görev yöneticisinden bakıyorsanız %95 kullanım normal oyun içinde iken, şuana kadar hiç overclock yaptınız mı sisteme? Eğer O.C yapmayı bilmiyorsanız BİOS'tan kolay overclock yapabilirsiniz. Fazlasını isterseniz tabii ki yardımcı oluruz.
Ya o dediğinizi denedim bıos dan direk 3.6mhz o.c seçeneği var onu seçiyorum ve kaydedip bilgisayara reset atıyor attıktan sonra monitöre görüntü gelmiyor yardımcı olun lütfen.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı