G3258 sıcaklık 61 derece olma sorunu

barracudaaa

Hectopat
Daha fazla  
Overclock konusunda tam bir acemiyim önce bunu belirteyim.

Siteden takip ettiğim kadarıyla işlemciye 1.275v 4.0GHz giriyorum. Sıcaklıklar 70-75 derece, merak ettim overclock yapmadan bile sıcaklık 61 derece. Neden böyle oluyor? Nerede hata yapıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Msi h81m p33
Kingston hyperx 8GB
500w PSU +80 bronze
R9 285
Stock CPU fanı
test.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci soğutucusu tam oturmuş mu kontrol edebilirsin. İntel stok fanları tam oturmayabiliyor. O işlemci için o sıcaklıklar normal değil. İ5 4460 ile 50 derece üstü zor görüyorum stok fan ile. Bu yüzden elimdeki soğutucumu takmadım.
Bir de Pinkman'in dediği gibi kasa havalandırması var.

fotoğraf (1).JPG
Yorum yazan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim, dediklerinizde haklı çıktınız; bugün gidip ZALMAN CNPS10X OPTİMA INTEL 775/1155/56/1366/2011&AM2/AM2+/AM3 İŞLEMCİ SOĞUTUCU bu ürünü aldım takması biraz zor ama işe yaradı, 4.2ghzde 60 derece gördü. Bunu kaç dereceye kadar zorlayabilirim? 4.4 ghz de 1.45voltaj versem çok olur mu?

Bir de Msi h81m p33 anakart biosunda sadece ghzi ve voltajı giriyorum başka değiştirmem gereken bir yer var mı?

bu da son testim; 4.3ghz 1.4v 65 derece, devam edeyim mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    131,8 KB · Görüntüleme: 707
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı