G3258 Sıcaklık Değerleri

Galeano

Kilopat
Merhaba arkadaşlar G3258 ve MSI H81M P32 tabanlı bir sistem topladım. Bios güncellemesini yaptım ve Windows 10 kurdum fakat boşta olmasına rağmen sıcaklık 50 derece ve henüz hiç overclock yapmadım.
İşlemciyi anakarta takarken stok soğutucunun jelatinini çıkarayım diye altına dokundum fakat jelatin falan yoktu termal macunun bir kısmı elime bulaştı muhtemelen bundan dolayı sıcaklık çok yüksek fakat şuan için beni idare edecek bir durum var mı? Soğutucu alacak bütçem yok şimdilik.

upload_2015-9-19_15-20-47.png

Dokunma ile bu kadar olmaz. Macunu çok az sürdüyseniz veya soğutucu iyi oturmadıysa olabilir. Arka planda işlemciyi çok kullanan bir uygulama olmamasına dikkat edin. Anakartın arkasına bakın, soğutucunun beyaz plastiklerinin ortasından siyah bir bacak dışarı iyice çıkmış mı diye kontrol edin. OC Genie otomatik OC yapmış olabilir. Hiçbir sorun yoksa ve hala sıcaksa oyun içi sıcaklığa bakın. 90 dereceyi geçmiyorsa sorun yoktur.

Soğutucuyu düzgün oturttuğuma eminim defalarca kontrol ettim ve macunu kendim sürmedim stok soğutucunun altında sürülüydü zaten üstünde jelatin olduğunu düşündüm bir an dokununca böyle bir durum oldu işte. İşlemcinin %100 yükteki sıcaklığı 80 derece ve overclock yok onuda kontrol ettim CPU-Z ile.

Soğutucuyu düzgün oturttuğuma eminim defalarca kontrol ettim ve macunu kendim sürmedim stok soğutucunun altında sürülüydü zaten üstünde jelatin olduğunu düşündüm bir an dokununca böyle bir durum oldu işte. İşlemcinin %100 yükteki sıcaklığı 80 derece ve overclock yok onuda kontrol ettim CPU-Z ile.
O zaman bir sorun yok hocam. 85'in üstü tehlikeli biraz.

Benim stok voltajda 4.2 GHz overcloklu boşta 35 derece görüyorum stok soğutucuyla. El sürmekle sorun olacağını sanmıyorum. Anakartın arkasından bak CPU soğutucusunun siyah uçlar beyaz uçların içinden çıkmış mı ? Tam oturması beni bayağı uğraştırmıştı.

Egsoz fan takınca problem çözüldü 1.250 voltajda 4.2Ghz yaptım boşta 35 derece yükte 50-55 derece arasında stok fan olmasına rağmen.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı