G3258 Tabanlı Sistem Toplama Günlüğü

Teknobyte

Hectopat
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki resimdeki sistemi toplayacağım videolu olarak parçalar kargo ile geldiği için ilk olarak cumartesi günü elime msi z97 gaming 5 anakart ulaştı. Bende kutu açılım videosu hazırladım biraz acemi oldu kusura bakmayın diğer parçalar salı günü gelecek onlarında kutu acılımını videolu olarak göstereceğim ancak kasa stokta olmadığı için kargoya henüz verilmemiş. O yüzden sistemi büyük olasılıkla cumartesi günü videolu montajını gerçekleştirebilirim. Umarım sizlere faydalı olabilmişimdir. Videonun diğer kısımları bu konu altında paylaşılacaktır.

Not : Sayın mod konunun başlığının baş harflerini büyük yazmışım alışkanlıktan dolayı farkında olmadan düzeltemiyorum. Ceza vermesseniz çok mutlu olurum.

newpc.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı olsun,güle güle kullanın. Fakat keşke işlemciyi g3258 seçmeseydiniz. Anakart ve güç kaynağından pekala kısılabilir ve biraz daha üst seviye bir işlemci alınabilirdi.

Öncelikle hayırlı olsun,güle güle kullanın. Fakat keşke işlemciyi g3258 seçmeseydiniz. Anakart ve güç kaynağından pekala kısılabilir ve biraz daha üst seviye bir işlemci alınabilirdi.

Teşekkür ederim. İleride sisteme ekran kartı,işlemci,ssd ekleyeceğim şimdilik bütçem buna yetti ben sistemi ileriye dönük topladım.

Yine söylüyorum Sistem olmamış. Ama benim fikrim bu.

Görüşlerinize saygı duyarım.

ekran kartı yok, bide işlemciden kısıp anakarta vermek nasıl bir mantıkdır çözemedim

Sitemi ileriye yönelik topladım bütçemi ayarlayıp işlemci,ekran kartı,ssd gibi donanımlar ilave edilecektir.

Arkadaş galiba Brodwell 'i bekliyor. Hayırlı olsun bu arada.

Teşekkür ederim brodwell işlemci almayı planlıyorum ilerde şimdilik bu işlemci işimi görür

Broadwell bekliyorsa niçin gaming 5 almış ? Ayrıca Bradwell 600W mı yiyecek ?

Sistem ileriye yönelik toplanmıştır. 750w seçmemin sebebi güvenlik payıdır. Çünkü ilerde üst düzey ekran kartı,işlemci gibi donanımlar eklenecektir. Tekrar tekrar psu değiştirmek istemiyorum. Temiz sağlam birdaha arkana bakmassın kafan rahat olur.

Brodwell Z97 ile uyumlu. Yeni nesil güç tasarruflu olacağı için yeter diye düşünmüştür.

Beni bir tek siz anlıyorsunuz sanırım :D

Ben az almış demiyorum çok çok fazla almış diyorum PSU'yu. Hem de gold almış.

Gold psu seçmemin sebebi ben sürekli download yapan biriyim bu yüzden bilgisayarım günlerce açık kalabiliyor. O kadar para harcayıp aldığım donanımları dandik bir psu'a emanet etmek istemedim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı