G41 anakart ve Q9550 ile OC kilidini açma

Öncelikle hepinize selamünaleyküm. Arkadaşlar G41 çipsetli anakartımda Q9550 takılı. Normalde işlemci 2.83 GHz'de çalışıyor OC ile 3.6 yapmak istiyorum ama OC yeri kilitli, nasıl açabilirim? Bence RAM'lerden çünkü farkli marka RAM kullanıyorum, farklı oldukları için 1333 MHz çalışması gerekirken 1066 MHz de çalışıyor. Bir de OC yapmak için Snowman M.200 yeterli olur mu? Kasamın kapağı her zaman açık.

Overclock kilidi hakkında bir fikrim yok ancak RAM frekansı için şunu söyleyebilirim. Taktığınız RAM'lerin hangisinin hızı daha düşükse sistem otomatik olarak frekansı yüksek olan RAM'IDE düşük frekansa çekiyor. DDR4 veya DDR3 fark etmiyor. Bütün sistemlerde bu böyle size mahsus değil.

Şimdi ben bu işlemciyi 3.6 GHz yapabilir miyim, anakartın o kısmı neden kapalı.

Hocam işlemcinin FSB değerini yükseltebilirsiniz. Yani işlemci 200x8=1.6 GHz hızında çalışıyorsa siz bunu 250x8=2.0 GHz yapabilirsiniz. Bunun için YouTube'a anakart modelinizi yazarak yapmanız gereken ayarları bulabilirsiniz. Örnek video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı