G41M-combo anakart GT 730 ile uyumlu mu?

Daha fazla  
Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Ben her ne kadar kötü bir sisteme sahip olsam da oyun oynamak istiyorum. Bunun için sistemimi yükseltmek istiyorum. İlk ekran kartıyla başladım ve ekran kartları ile ilgili bir şüphem var çünkü daha önce de ekran kartı almıştım ve yanmıştı. Sizlere sorum şu.
G41M-combo anakart Pentium Dual Core CPU'e5700.
Bu sisteme GT730 ekran kartı çalışır mı veya yanma ihtimali var mı?

Öncelikle anakart'ının desteklediği ekran kartlarına bak. Eğer 2.el alacaksan GTX 660 veya 660 ti al. Bu arada ekran kartının yanma sebebi darboğaz dan yada ısınmak'tandır.

Ekran kartı ile ilgili gerçekten çok fazla araştırma yaptım ve anakartımla uyumlu imiş. Ancak darboğaz derken neyden kastettiğini anlayamadım. Darboğaz ne demek oluyor?
İşlemcinin ekran kartını besleyememesi. Bütçeniz nedir? GT 730 gibi zayıf kartta para vermeyin. Ekran Kartı bütçenizi söylerseniz yardımcı oluruz.

İşlemcinin ekran kartına yetememe durumu, buna bağlı olarakta FPS düşmeleri. İşlemci olarak: Xeon X3440, E5450 öneririm. Garanti olması açısından, ekran kartı uyumlu olur. Tam olarak bütçeni söylersen daha net cevaplar verebilirim.

İşlemcinin ekran kartına yetememe durumu, buna bağlı olarakta FPS düşmeleri. İşlemci olarak: Xeon X3440, E5450 öneririm. Garanti olması açısından, ekran kartı uyumlu olur. Tam olarak bütçeni söylersen daha net cevaplar verebilirim.
X3440 fazlasıyla ısınan bir işlemci diye biliyorum sorun olmaz mı? Sonuçta her şey FPS değil.

X3440 fazlasıyla ısınan bir işlemci diye biliyorum sorun olmaz mı? Sonuçta her şey FPS değil.
Isınma durumuna bağlı olarak UV yapıp soğutucu alana kadar idare edebilir öyle. Isındığını da duymadım daha önce.

Birazcık daha araştırma yaptım ve GT 1030 alacağım galiba. Benden bütçe istemişsiniz ama benim ekran kartına verebileceğim çok bir bütçem yok. Max. 600 TL. 600 TL'yi çok olmamak şartıyla aşabilir. Sizin önerileriniz nelerdir peki?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. El düşünürsen RX460 veya 750 Ti.

Şu GTX 750 Ti güzel gibi görünüyor. Mesela en üstte bahsettiğim sistem ve bu ekran kartı ile Valorant'ta minimumda kaç FPS alırım? (RAM 2 GB DDR3 Kingston)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı