G41T-M7 Xeon E5450 destekliyor mu?

Westronxxd

Hectopat
BIOS'um bu şekilde. Acaba Xeon E5450 işlemcisini alsam anakarta BIOS güncellemesi yapmadan çalıştırabilir miyim acaba? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Ekran Alıntısı.PNG

Hocam BIOS modlama hakkında hiçbir fikrim yok ve riskli deniliyor açıkcası korkuyorum modlamaya.
Hocam ben modlamayı başaramadım ama, şu an Foxconn G31MXP anakartımda Xeon E5450 işlemci var. Yükte 61 derece oluyor en fazla, boşta 48 falan.

Soğutucum: Snowman M200. Almanızı tavsiye ederim, gayet ucuz.

Hocam ben modlamayı başaramadım ama, şu an Foxconn G31MXP anakartımda Xeon E5450 işlemci var. Yükte 61 derece oluyor en fazla, boşta 48 falan.

Soğutucum: Snowman m200. almanızı tavsiye ederim, gayet ucuz.

Bende var geçen gün aldım harika bir soğutucu fiyata göre %100 yükte 45-46 derce maksimum Core 2 Duo'da.

Soğutucum: Snowman m200. almanızı tavsiye ederim, gayet ucuz.

Anakart mı aldınız tekrardan?
Modlama sırası elektrik gitmedikçe sorun yok sayılır kolay bir işlem.

Becerebilir miyim ondan bile şüpheliyim.

Anakart mı aldınız tekrardan?
Hayır hocam. Size şöyle anlatayım;

Xeon X serisi Overclock işlemi için E serisine göre daha yatkındır fakat daha çok ısınır. Yani E serisi (sizin sahip olduğunuz seri), X serisine oranla daha az ısınır.

BIOS Modlama işlemi önemlidir 10 derece tahmini sıcaklık düşürür. Ama ben Foxconn G31MXP anakartım için BIOS modlama yapamadım, size denemenizi tavsiye ederim. Tek yapmanız gereken anakartınızın BIOS mod dosyasını internette araştırmak ve BIOS güncelliyormuş gibi yapacaksınız, internette tonlarca videosu var. Benim yapamama nedenim benim anakartım en dandik olduğu için kimse videosunu çekmemiş.

AMA, eğer isterseniz Snowman M200 alabilirsiniz. 70TL'ye harika bir kule tipi soğtucu, normalde kule tipi soğutucular 140TL olur en az. Bende inanılmaz sonuçlar verdi, kesinlikle Xeon işlemcileri stok fanlarda kullanmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı