G4400 Ucuz Ofis Sistemi İncelemesi

Selamlar, babamın iş yerinde kullanılmak üzere ofis ve muhasebe programlarını çalıştıracak bir masaüstü bilgisayar lazımdı. Bir ay önce technopat.net'in sistem tavsiyelerinden yola çıkarak bir bilgisayar toplamıştım. Geçen hafta bir bilgisayara daha ihtiyaç oldu ve öncekinden çok memnun kaldığımız için yine aynısından toplama kararı verdim. Yalnız tavsiyeler üzerinde oynamalar yaptım. HDD yerine SSD, DDR4 ramler yerine DDR3 ramler tercih ettim ve işletim sistemi dahil monitör hariç 15.04.2016 itibariyle toplam 852,17TL'ye mâl oldu. Son topladığım sistem aşağıdaki gibi;
  • (193,28TL) Anakart: MSI H110M PRO-VD D3
  • (215,92TL) İşlemci: Intel Pentium G4400
  • (68,15TL) Ram: Kingston HyperX Savage 4GB DDR3 1600 MHz CL9
  • (139,00TL) SSD: Sandisk Ultra II 120GB
  • (37,11TL) CS-DVD/RW: SAMSUNG SH-S223C
  • (109,65TL) Kasa+Güç Kaynağı: Frisby FC-S6020B 300W
  • (33,57TL) Mouse+Klavye: A4 Tech KM72620D
  • (47,90TL) İşletim Sistemi: Windows 7 64Bit TR (Orjinal Windows 10 kullanmak için en ucuz yöntem.)
  • (7,59TL) Kargo ücreti
Bir önceki topladığım sistemde farklı olarak Asus H110M-D D3 anakart ve G.Skill Ripjaws ram vardı. MSI, üzerideki fanları çok daha güzel yönettiği için yeni bilgisayar baya baya sessiz çalışıyor. Ve ofis, muhasebe veya sadece internet kullanılacak durumlar için ideal bir bilgisayar oldu. Ne takılma ne tekleme ne bekletme... Gayet akıcı ve sessiz bir sistem oldu.
Elimizde fazla monitör olduğu için monitörü listeye eklemedim.
Technopat ekibinin tavsiye ettiği ddr4 sistemi tercih etmeme sebebim ise fiyat farkıdır. Güncel fiyatlara baktığımda bu sistemle arasında yaklaşık 200TL fark çıkıyordu ve 200TL'lik performans farkı olacağını düşünmedim açıkçası ve pişman da olmadım.
Kasa olarak slip tercih etmemin sebebi ofiste yer kaplamasını istemememizdi. Ekran kartı ihtiyacımız da olmayacağını düşündük ve slim kasa tercih ettik.

Bu arada Bilgisayar Mühendisiyim, yazılım işiyle uğraşıyorum fakat çevremden gelen bilgisayar toplar mısın, format atar mısın, laptop tamir edebilir misin... İstekleriyle artık baş edemediğimi anladım ve bunu hobi edindim mecburen. Ve artık videolarını çekmeye karar verdim. Bu da ilki oldu. Biraz amatör oldu ama yukarıda bahsettiğim bilgisayarı toplama işlemini hızlıca aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babanız güle güle kullansın artık, bileşenler gerçekten uyumlu seçilmiş ve sistem gerçekten özen ile toplanmış. Videoda oldukça keyifliydi. :)

Windows'u gittigidiyor'dan aldım. Diğer parçalar hepsiburada ve incehesap. Önceki bilgisayarı hepsiburada ve vatanbilgisayar'dan toplamıştım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı