G4560 BIOS güncellemesi yaptıktan sonra ekran gelmiyor

Mehmett00

Kilopat
Daha fazla  
Başka bir konudan dolayı çözüm önerisi olarak BIOS güncellemesi yapılması önerildi. İşlemcim G4560 (i5-6500 ile de denendi olmadı). Anakart MSI H110M PRO-vd.
Güncellemeden önceki sürüm 2.A yani 7. nesil destekleyen sürüm ama eskiydi. En son(2.h0) sürümü BIOS M-Flash ile Update yaptım. Güncelledi succesfull dedi yeniden başlattım ve ekran gelmedi. EZ Debug LED CPU ışığı yanmaya başladı.(Eski sürüm 7. nesil destekliyor yeni sürüm zaten destekliyor.) Ne yapmalıyım? .

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ama CPU ışığı yanmış demişsiniz. İşlemci fanı çok sıkı ise biraz gevşetin ama hava alacak kadar da değil yani. Bu da bir yöntem. :)

BIOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ama CPU ışığı yanmış demişsiniz. İşlemci fanı çok sıkı ise biraz gevşetin ama hava alacak kadar da değil yani. Bu da bir yöntem. :)

BIOS güncelleme yapmadan önce yanmıyordu. Ayrıca fan takmadan da denedim yine ışığı yanıyordu. Sıfırlamayı deniyorum ama yok hiçbir ekran gelmiyor yine CPU ışığı yanıyor.

Diğer işlemcinizle dener misiniz? Ek olarak tak çıkar yaparken pinlerden birini yamultmuş olabilirsiniz ya da soketin içine toz kaçmış olabilir. Soketin içine hafifçe üfleyin, işlemci pinlerinizi kontrol edin ve ek olarak termal macun sürmeyi unutmayın.

Diğer işlemcinizle dener misiniz? Ek olarak tak çıkar yaparken pinlerden birini yamultmuş olabilirsiniz ya da soketin içine toz kaçmış olabilir. Soketin içine hafifçe üfleyin, işlemci pinlerinizi kontrol edin ve ek olarak termal macun sürmeyi unutmayın.

Evet diğer işlemciyle denedim yine olmadı. Ama arada hiç bir boşluk olmadı bi parça hiç bir şeyi değiştirmedim BIOS güncelledim başarılı dedi yeniden başlattı ve bir daha ekran gelmedi CPU ışığı yandı yani işlemciye veya soketle ilgili olduğunu düşünmüyorum açıkçası.(Flashback bu anakartta yok denerdim ama)

Yine de dediklerimi yapın belki toz girmiştir. Ek olarak termal macunsuz kullanmayın.

Yok dediklerinizi yaptım ama nafile ekran vermiyor ve hala ışık yanıyor.(Onboard da denedim olmadı). Kaç defa BIOS sıfırladım olmadı jumper da denedim o da olmadı aynı.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Eğer CPU ışığı yanıyorsa hiçbir ekran gelmez mi normalde?
Sorunu çözebilecek var mı?
Güncel
Güncell
.
Eski sürüme nasıl geri dönebilirim?
(Cmos ve BIOS pili denedim açılmadı, flashback desteklemiyor.) Eski sürümde açılıyordu şimdi hiç ekran gelmiyor ve CPU ışığı yanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı