G4560 sıcaklığın 100 derece olması

FuKaGa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, benim G4560 - GTX 1050 Ti'den oluşan bir sistemim var. MSI Afterburner ile testler yaptım. CPU oyunlar da neredeyse 100 derece sabit sıcaklığa çıkıyor. 100 derecede uzun süre sabit kaldığını fark ettim. Sebebi ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.

Kendi denediğim şeyler;

Virüs taraması yaptım bir problem çıkmadı.
Stok soğutucu kullanıyorum bir sorun var mı diye çıkarıp tekrardan dikkatlice taktım.
BIOS güncellemesi yaptım.
Bir tek termal macun değiştirmedim 3 senedir? Ama termal macun bu kadar fark ettirir mi?

Sistemim;
  • İşlemci: Intel Pentium G4560
  • Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti 4G OC 4 GB GDDR5 128Bit DX12 Ekran Kartı
  • Ana Kart: MSI H110M PRO-VD
  • RAM: Corsair 8 GB Value DDR4 2133MHz
  • PSU: Aerocool VX Serisi 500W
  • HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200RPM 64MB

Son düzenleyen: Moderatör:
Macun kıvamını kaybettiyse etki eder. Normal bir macun ile vadesi dolmuş bir macun arasında 10-20 dereceler oynadığını gördüm. 3 sene iyi dayanmış bence değiştirmeniz de fayda var.

Macun kıvamını kaybettiyse etki eder. Normal bir macun ile vadesi dolmuş bir macun arasında 10-20 dereceler oynadığını gördüm. 3 sene iyi dayanmış bence değiştirmeniz de fayda var.

yarın bi temin edip sürmeyi deneyeceğim normal zamanda da 70 civarında çünkü. Bide fan hızını arttırmak çözüm olurmu

Elbette bir miktar olur ama macunu yenileyip gözlem yapmanız daha sağlıklı geliyor bana.

Elbette bir miktar olur ama macunu yenileyip gözlem yapmanız daha sağlıklı geliyor bana.
Tamamdır yarın bir sürüp sonucunu burada paylaşırım. Tavsiye edeceğiniz bir marka var mı ? Çok üst düzey olmayacak şekilde.

Şuanda yüksüz durumda cpu sıcaklığının hali sürdükten sonra ne olacak bakalım.

0505.png

Termal macun çok önemlidir. İstersen dünyanın en kaliteli soğutucusunu al macunsuz tak yine sıcaklık sorunu çekersin. 6 ile 12 ayda bir macun yenilenmesi önemlidir. 3 yıldan bahsediyorsunuz. Macunu yenileyin sorununuz çözülecektir.
Tamamdır yarın bir sürüp sonucunu burada paylaşırım. Tavsiye edeceğiniz bir marka var mı ? Çok üst düzey olmayacak şekilde.

Şuanda yüksüz durumda cpu sıcaklığının hali sürdükten sonra ne olacak bakalım.

Eki Görüntüle 531262
F/P bir macun. Nasıl sürüleceğini mutlaka öğrenip uygulayın ince bir tabaka halinde olacak. Yanlış sürmek de sıcaklık sorunu yaşatır.

Bence bu şekilde kullanmanız doğru değil. Yükte olmayan sıcaklık bile 77 derece, çok fazla. Macun dışında soğutucuyu da iyi oturtmuş olduğunuzdan emin olun.

Bütçeniz ne kadar macun için?

Termal macun çok önemlidir. İstersen dünyanın en kaliteli soğutucusunu al macunsuz tak yine sıcaklık sorunu çekersin. 6 ile 12 ayda bir macun yenilenmesi önemlidir. 3 yıldan bahsediyorsunuz. Macunu yenileyin sorununuz çözülecektir.

F/P bir macun. Nasıl sürüleceğini mutlaka öğrenip uygulayın ince bir tabaka halinde olacak. Yanlış sürmek de sıcaklık sorunu yaşatır.
Teşekkür ederim. Yarın ilk iş onu halledicem ama inş söylediğiniz markayı bulabilirim. İşlerim biraz acil. Kargo ile gelmesini bekleyemem pc yi bu şekilde kullandığımda da daha büyük bir sıkıntı çıkarabilirim başıma muhtemelen. Bu yüzden yarın bulabildiğimin en iyisini alıp kullanmayı deneyeceğim
Bence bu şekilde kullanmanız doğru değil. Yükte olmayan sıcaklık bile 77 derece, çok fazla. Macun dışında soğutucuyu da iyi oturtmuş olduğunuzdan emin olun.

Bütçeniz ne kadar macun için?

Soğutucu yu bugün kontrol ettim çıkarıp tekrar taktım her hani bir sorum yok gözüküyor. 30 40tl gibi bir bütçe ile termal macun almayı planlıyorum

Teşekkür ederim. Yarın ilk iş onu halledicem ama inş söylediğiniz markayı bulabilirim. İşlerim biraz acil. Kargo ile gelmesini bekleyemem pc yi bu şekilde kullandığımda da daha büyük bir sıkıntı çıkarabilirim başıma muhtemelen. Bu yüzden yarın bulabildiğimin en iyisini alıp kullanmayı deneyeceğim

Soğutucu yu bugün kontrol ettim çıkarıp tekrar taktım her hani bir sorum yok gözüküyor. 30 40tl gibi bir bütçe ile termal macun almayı planlıyorum
Maalesef korona sebebiyle bütün mağazalar kapalı. Açık bir yer bulabilir misiniz bilmiyorum. Şu an sipariş verseniz yarın veya cumartesi elinizde olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı