G4560 ve 1050 Ti GTA 5 Darboğaz

GameOv3R

Kilopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm arkadaşlar. Gta 5'i hep almak istiyordum. Bugün 3'lü pakette %77 indirim vardı 99.50 TL'ye aldım oyunu fakat aşırı darboğaz oluyor. Çözüm ve önerilerinizi bekliyorum.

Sistem
1050 Ti Ekran Kartı
İntel Pentium G4560 İşlemci
2400Mhz CL14 8 GB RAM (Single)
600W 80Plus PSU

gta5.png

Sonuçlar oyun oynarken genelde hep bu şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada fazla bir çözüm seçeneğiniz yok gibi. İşlemcinize OC yapabilseydiniz bir nebze yararı olurdu ancak G4560 OC yapılabilen bir model değil. Mümkünse işlemcinizi yükseltin.

Driver'lar güncel mi ? Oyunun önerdiği grafik ayarlarını mı kullanıyorsunuz ?
Tüm driverlerim güncel ve arkaplanda işlemciyi yoran oyun dışında hiçbişey açık değil.Önerilen oyunun kendi ayarları
Driver'lar güncel mi ? Oyunun önerdiği grafik ayarlarını mı kullanıyorsunuz ?
Oyunda V-Sync açık mı eğer açıksa kapat öyle denesene ?
Vsyncı kapattım değerler aynı fakat oyun biraz daha rahatladı gibime geldi
Bu başıma gelen ilk darboğaz değil işlemci tabanlı çoğu oyunda g4560 yetersiz kalıyor bidaha pc toplarsam işlemcime önem vericem oyunda araba sürerken ve çarpa yerlerinde darboğaz oluyor onun dışında fazla olmuyor yapcak bişey yok akıcı şekilde oynuyorum şuanda ayarlar ful zaten

1050 ile bu sıkıntıyı yaşamakta çok komik olmuş :) bütçe yoksa amd bir sistem toplayın gerekirse ama o işlemciyi değiştirin. Yaklaşık 7 yıldır hep i7 kullandım kullanıyorum bana da gpu yetmiyor tam tersi :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı