G4560 ve GTX 1050 Ti Sisteme Yükseltme Önerisi

Scienitive

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben yaklaşık 3 - 3,5 yıl önce bir bilgisayar aldım ve şu zamanlar sistemimi biraz yükseltmek istiyorum, sizlerin de önerilerini merak ediyorum.

Sistemim:
  • İşlemci: INTEL Pentium G4560 3.5GHz
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1050 Ti GDDR5 128Bit
  • Ram: CORSAIR 8GB Value DDR4
  • Anakart: MSI B250M PRO-VH 2400MHz(OC) DDR4 Soket
  • HDD: Seagate 3.5" 1 TB Barracuda ST1000DM010
Yapmak istediğim yükseltme pek büyük bir yükseltme değil. Şimdilik ekran kartını değiştirmek istemiyorum fakat ekran kartını değiştirmeye yönelik ön adım atmak istiyorum. Önceliğim işlemci almak. İşlemci alırken benim için en önemli noktalardan birisi belki 1 belki 2 sene sonra ekran kartımı da değiştirmeye kalktığımda ona da yetebilecek güç de olması. İşlemci için bütçem 800 TL civarı diyebilirim fakat eğer gerçekten değecekse biraz daha artırabilirim (hatta SSD almaktan vazgeçip işlemciye artırabilirim o parayı). İşlemci dışında şu an kullandığım RAM'in aynısından bir tane daha almayı planlıyorum (yine de bu konuda da görüşlerinize açığım) ve son olarak da 120 GB veya 240 GB'lık bir SSD almayı planlıyorum, onun için de önerileriniz varsa yazabilirsiniz. Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
LGA1151 anakarta yükseltme mantıklı değil fiyatları içler acısı. İşlemci ve anakartı direk elden çıkarmanız lazım. Hatta RAM'i de muhtemelen 2133 veya 2400MHz dir. İşlemci anakart RAM üçlüsünü sat, üstüne sendeki 800TL bütçeyi de ekle Asus Tuf B450 + R5 2600 + 16GB RAM al 3200MHz.

En mantıklı yükseltme bu şekilde yapacağın bir sonraki işlem SSD eklemek olsun. Sonra GPU.

Oyun oynuyorsan eğer elindeki işlemciyi ve anakartı sat. Onun yerine yeni nesil bir anakart ve i5 9400f al. En mantıklısı bu olur. Yok ben anakartla uğraşamam diyorsan i5 7600 al.

Yanlış Bilgilendirme
7. nesil i3 ve i5'ler K ibaresi olmadığı müddetçe ne yazık ki çöpler. Bu yüzden çok sorun yaşayan oldu, çok konu açan var. i5 7600, GTX1050 Ti'ı zor besliyor, en mantıklı hamle bu bileşenleri elden çıkarmak.

Neymiş i5 7600 GTX1050 Ti'ı besleyemiyormuş. Ağzım ile güleyim bari de forum kurallarına uymuş olalım.

7.Nesil i3 ve i5'ler K ibaresi olmadığı müddetçe ne yazık ki çöpler. Bu yüzden çok sorun yaşayan oldu çok konu açan var i5 7600 GTX1050 Ti'yi zor besliyor en mantıklı hamle bu bileşenleri elden çıkarmak.
i5 4570 ile RX 570 kartımı çok stabil şekilde kullanıyorum. 7.nesil i5'in 1050 Ti'yi besleyememesi imkansız hocam. :D

@Silinen üye Benimle derdin nedir ki böyle bir yazı yazmışsın. Kötü niyetli biri yok karşında.

CPU odaklı oyunlarda 1060 ile darboğaz yapıyor. Gidin araştırın yazmanız gereken "GTX1060 i5 7600 darboğaz" bu yüzden CPU odaklı oyunlarda 1050ti anca besliyor. Yazdıklarımı nasıl anlamış, nasıl cevap vermişsiniz. Yoksa RX460 ı Core 2 Quad ile beslemiş insanım art niyet aramayın ki art niyetli olmayın.

@Hüseyin42 Doğrudur geçen gün i5 3470 işlemci aldım. GPU odaklı oyunlarda yapmaz zaten ekranın 1080P dir muhtemelen. Bu eleman bana hakaret eden var ya. Büyük ihtimalle Intel fanboyu 😀 küfür etmişim gibi sinirlenmiş. Ne kötü bir şeydir bu fanboyluk ya. Yazdım bak kendim bizzat i7 7700 ve GTX1060 kullanıyorum eğer yükseltme yapılacaksa 7.Nesil sistemler yükseltilmez kim gelirse gelsin tartışırım Allah aşkına 1500TL bu işlemciye verilir mi? Bu işin oluru nedir?

Bu platformda bu şekilde sinirlenmem ama moderatör olayı anlamadan direk yapıştırmış yanlış bilgilendirmeyi. Buna sıkılmamak elde değil 😀 kaç kişi bıraktı Allah bilir forumu hala düzelmediler.

İşlemci ve anakartını satıp B450 çipset anakart + R5 2600 alabilirsin. RAM işini de ileride halledersin.

Hasan sen elektrik işine devam et bilgisayara bulaşma.
i3 6100 1050ti 12 gb ram kullaniyorum suan icin yuksetmem ama ilerde i5 6600 1660ti ventus yapmayi dusunuyorum .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı