G513 Carbon vs K68 RGB

Snowm

Hectopat
Merhaba. G513 Carbon (Tactile) mu K68 RGB mi? İkisinden birini alacağım, eğer kullanan varsa önerilerini alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka g513’üm var linear kullanıyorum. Sessiz ve çok rahat bazen parmağını çekerken yay sesi geliyor o kadar. Bilek desteği çok rahat valla. Ama tavsiye etmiyorum. Alma. Tuş kapları çok saçma. Sürekli çıkıyorlar. Her bastığında çıkan wasd tab tuşları düşünsene. Takması da zor. Bi süreden sonra kafayı yiyosun. Fakat ben bir çözüm buldum yakın zamanda uygulayacağım: Mantıken silikonlarsam tuşlar çıkmaz. Alıcaksan silikon tabancası da al.

Corsair K68 RGB kullanıyorum eğer sessizlik istiyorsan çok bir şey bekleme. Onun dışında hissiyat olarak malzeme kalitesi olarak güzel klavyedir.

G513 Tactile kullanıyorum. Sessiz değil ama aşırı sesli de değil. Tuş hissiyatı güzel. Tuş çıkması, kırılma gibi sorunlar olmadı. Zaten klavyeleri hep temizleyen biriyim sürekli takıp çıkarıyorum. Tuşun tırnaklarını kırmazsan problem yaşamazsın.
Yay sesi soğuk ortamda durduğu zaman geliyor. Ama sık kullanırsan duyulmayacak şekilde azalıyor.
Bilek desteği çok iyi gerçekten. Malzeme kalitesi iyi. Tek sıkıntı yazılım. Yazılımı pek beğenmedim. Logitech G Hub kullanırsan klavye üzerindeki aydınlatma profil tuşlarını kullanamıyorsun.
Genel olarak güzel, hoş klavye. Diğer klavyelerde kullanılan switch seslerinden daha güzel geliyor bence.
Son olarak yenilenmiş versiyonu (sanırım) olan GX switchli olanlara da bir bak derim.

Hepinize teşekkür ederim teker teker değerli yorumlarınız için. Yaklaşık 1 hafta önce bir sitede 899 liraya kadar düşen K70 RGB MK.2 aldım. Bu indirim kaçmaz dedim ve kaçırmadım. Gerçekten hem malzeme kalitesi hem tuş basım hissiyatı beni oldukça tatmin etti. Şuana kadar bir sıkıntım yok çok memnunum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı