G5400 Sistem Toplama

Makaleler
1
Yer
Ásgard
Daha fazla  
Meslek
Part time God of wisdom, poetry, death, divination, and magic
Herkese mutlu bayramlar 😊

G5400 işlemcili, RX 560'lı sistem toplayabilir misiniz?

Dipnot: Bütçem maksimum 2500 lira.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha iyisi toplanabilir elbet. Üstelik 172 TL aştım bütçeyi. ::(
Sistem.png

G5400, 1151 v2 soketli olduğu için anakart seçerken en düşüğünü seçsek bile oradan bir fiyat artışı oluyor. İsterseniz İşlemciden 20 TL kısıp, G4600 tercih edebilirsiniz. Hemen hemen aynı performansı gösterecektir fakat ileride i3 veya i5 gibi bir işlemciye geçmek istediğiniz zaman anakart uyumsuzluğu olacağı için, işlemciyi anakart ile birlikte elden çıkartmanız gerekecek. Bu sistemi almak isterseniz de 172 TL bütçenizin üstüne koymanız gerekmekte. Şöyle de bir durum var ne zaman alacaksınız sistemi? Bugünlerde almanızı tavsiye etmem. Dolar yine 4.70i aştı. O yüzden biraz bütçeyi aştı.
Eğer bana fikrimi sorarsanız şöyle iki türlü senaryo göstereceğim.
1.) Her an yükseltmeye açık olsun istiyorsanız sistemi G5400+RX560 alın.

2.) Ama yok beni 2-3 yıl idare etsin, daha sonra ben bir şeyler yaparım ona diyorsanız G4600+GTX1050 öneririm.

- Neden GTX 1050 dedim? DX11'de GTX 1050 bir tık önde. DX12 ve Vulkan destekli oyunlarda RX560 birkaç tık önde. Karşılaştırmada 1050 2GB, 560 4GB olarak seçilmiş. Bunu da ekleyeyim.

Son düzenleme:
G5400, 1151 v2 soketli olduğu için anakart seçerken en düşüğünü seçsek bile oradan bir fiyat artışı oluyor. İsterseniz İşlemciden 20 TL kısıp, G4600 tercih edebilirsiniz. Hemen hemen aynı performansı gösterecektir fakat ileride i3 veya i5 gibi bir işlemciye geçmek istediğiniz zaman anakart uyumsuzluğu olacağı için, işlemciyi anakart ile birlikte elden çıkartmanız gerekecek. Bu sistemi almak isterseniz de 172 TL bütçenizin üstüne koymanız gerekmekte. Şöyle de bir durum var ne zaman alacaksınız sistemi? Bugünlerde almanızı tavsiye etmem. Dolar yine 4.70i aştı. O yüzden biraz bütçeyi aştı.
Eğer bana fikrimi sorarsanız şöyle iki türlü senaryo göstereceğim.
1.) Her an yükseltmeye açık olsun istiyorsanız sistemi G5400+RX560 alın.

2.) Ama yok beni 2-3 yıl idare etsin, daha sonra ben bir şeyler yaparım ona diyorsanız G4600+GTX1050 öneririm.

- Neden GTX 1050 dedim? DX11'de GTX 1050 bir tık önde. DX12 ve Vulkan destekli oyunlarda RX560 birkaç tık önde. Karşılaştırmada 1050 2GB, 560 4GB olarak seçilmiş. Bunu da ekleyeyim.

Hocam elimde RX 560 4 GB ekran kartı var. Kasa da var. Geri kalan parçalar 350-400 dolar tutuyor. Güncellemeye açık sistem olsun istiyorum. Temmuzda alacağım umarım.

@Ella Freya G5400 ile G4600 arasında fazla bir performans farkı yok. Üstelik belirttiğim sistem de harici ekran kartı olarak GTX 1050Ti var ve RX 560'dan daha iyi bir kart. Bilgi sahibi olmadığınız konular hakkında yorum yapmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı