Çözüldü G920 kendi kendine gaz veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TheJonTurk

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. G920 direksiyon seti kullanıyorum 1 yıla yakındır. Hiçbir sorun yokken dün F1 oynuyordum ve kendi kendine gaz verdiğini fark ettim. Yani sürekli yapmıyor ama peş peşe 4-5 kez basıp çektiğim zaman gaz %5 %15 civarı gidip gidip geliyor yukarı aşağı oynuyor tekrar bastığım zaman düzeliyor.

Biraz okudum konuları dün gece pedalı açıp, gazın dişlilerini temizledim arasında bayağı toz ve pislik vardı dedim herhalde bundandır yine aynı şeyi yapıyor hatta iyice baktım toz vs kaldı mı diye gözüme çarpmadı. Sizce neden yapıyor olabilir? Yazılımsal olduğunu pek düşünmüyorum, çözüm önerisi olan var mı?
Tekrar selam arkadaşlar. Bana cevap veren olmadı ama belki tekrar bu konuya bakıp cevap arayan birine yardımcı olurum. Çözümde çok fazla risk var diyemem ama eğer bu işlerden hiç anlamıyorsanız girişmeyin. Bilen birinden yardım alın.

Sorunu şöyle çözdüm;

Pedal kısmının içini açtım çok basit bir mantığı var bu arada iç kısmı toplasan 2-3 ana bölümden ve onlara bağlı detay bölümlerden olusuyor zaten detaylarla işiniz yok. Açarken kablolara dikkat edin, kablolar ince ve çabuk kopabilir bağlantı kısımlarından. Tabii ki rehber bir video eşliğinde açın. Her neyse Tam olarak pedalın hareketini aktaran dişlinin içi epey toz, kıl vs olmuştu. Oraya bolca miktarda "yağsız kontak spreyi" sıktım ve temizledim aslında çok da umudum yoktu ama şimdi maşallah fişek gibi gaz, fren, debriyaj hepsini temizledim ve sorunsuz çalışıyor. Böyle bir sorunla karşılaşanlara önerimdir. Konu ÇÖZÜLMÜŞTÜR.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı