GA-31 ES2L sisteme işlemci önerisi

rilou

Hectopat
Makaleler
1
Dostlar, Valorant ve FIFA Online 4 kaldırabilecek bir işlemci var mı? Eski bir ekran kartı takıp kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xeon takılıyor mu?
Xeon takılır ama modlu olması lazım. Kenarı köşesi kesilmiş işlemci takılıyor sokete. Buna da mod deniyor.

Modsuz takacağın en iyi işlemci, alabildiğin herhangi bir Core2 Quad işlemci.

Xeon takılmasının sebebi Çin'de çok bol ve ucuz. Ama artık dolar kuru + vergi sebebiyle artık ucuz değil.

Ayrıca modlu işlemci kullanmak %100 sorunsuz olmuyor. Isınma problemi, mavi ekran hataları olduğunu gördüm. Bazıları sıkıntısız çalıştığını söylüyor, bazıları 90 derece diyor. Ben gördüğümü söylerim. Kendim de Q9505 aldım kendi sistemime.

Ben 2 sene önce 60 liraya aldım Q9505.

Modlu olarak 771 soket Xeon alırsan takabilirsin.
Tabii biosuda modlaman lazım.

Bende mesela hazır bir tane sistem var böyle şu anda elimde bir tanede modlanmamış Xeon 5405 var modlama yaptırabilirsen istersen veririm.
Xeon Q serisinden performanslı mı? Bir de modlama olayı ne tam olarak?
Xeon takılır ama modlu olması lazım. Kenarı köşesi kesilmiş işlemci takılıyor sokete. Buna da mod deniyor.

Modsuz takacağın en iyi işlemci, alabildiğin herhangi bir Core2 Quad işlemci.

Xeon takılmasının sebebi Çin'de çok bol ve ucuz. Ama artık dolar kuru + vergi sebebiyle artık ucuz değil.

Ayrıca modlu işlemci kullanmak %100 sorunsuz olmuyor. Isınma problemi, mavi ekran hataları olduğunu gördüm. Bazıları sıkıntısız çalıştığını söylüyor, bazıları 90 derece diyor. Ben gördüğümü söylerim. Kendim de Q9505 aldım kendi sistemime.

Ben 2 sene önce 60 liraya aldım Q9505.
E-spor oyunlarında performansı nasıl?

Xeon Q serisinden performanslı mı? Bir de modlama olayı ne tam olarak?

E-spor oyunlarında performansı nasıl?

Xeon'larında modeline göre değişiyor.
Sunucu işlemcisi olduğu için ısınma sorunu pek olmuyor ve ön belleği iyi.

İnternette Xeon modlama diye arat bir sürü video var.

Normal Q serisi işlemcilerde 3 MB ön bellek oluyorken bunlarda 10 12 MB oluyor.

Mesela bendeki işlemcide 12 MB ön bellek var.
Satılık sistemler içinde olduğu için oyun performansını test etme şansım olmadı maalesef.

Aynı anakartı kullanan birisi olarak günümüzde bu anakarta takılabilecek en uygun fiyatlı işlemci nedir bilginiz var mı? Şu an Q6600 kullanıyorum.

Geri
Yukarı