GA-8i945GZME-RH - 4GB RAM "2,99GB Kullanılabilir" Sorunu

• Konuyu başlatan milk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 1B

milk

Kilopat
Merhaba.

Sistemim:
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E4600
  • Ekran Kartı: Sapphire R7 240 2 GB 128-bit
  • Bellek: 4GB
  • HDD: Samsung 80 GB harddisk
  • Anakart: Gigabyte GA-8i945GZME-RH

Aylardır 3 GB RAM'e sahip olduğunu düşündüğüm bilgisayarımın, 2007 BIOS güncellemesini yaptıktan sonra 4 GB RAM'e sahip olduğunu öğrendim. Birden çok sevindim. Bilgisayarım 32-bit olduğu için aşağıdaki gibi görselle karşılaşıyordum.

Screenshot_2.png

Sistemim, 32-bit işletim sistemi üzerine kurulu olduğu için, 4GB yüklü RAM'in, yalnızca 2,99'unu kullanabildiğini düşündüğüm için 64-bit işletim sistemi kurdum.

Screenshot_3.png

Ancak sonuçta herhangi bir değişiklik olmadı. Yani klasik "64-bit format at" çözümü geçerli olmadı. Ben de internetten çeşitli araştırmalara koyuldum. Pek çok forum gezdim, bir çoğunda konuyla alakasız cevaplar buldum. Yine de bazılarından görmüş olduğum çözümleri denedim, ancak çözüme ulaşamadım.

Ayrıca bilgisayarımdaki RAM'leri kontrol etmek için kasamı açtım ve RAM'lerin slotlarını değiştirdim, ikisini de tek olarak denedim, sorunsuz bir şekilde 2'şer GB olarak çalışabiliyorlar. İkisini birden taktığımda yüklü bellek (RAM) 4GB gösteriyor ancak kullanılabilir miktarı 2,99GB oluyor. Sorun da bu işte.

Görev Yöneticisi:

0.png

Yardımınıza ihtiyacım var. @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı