GA-EP45C-DS3R anakartın BIOS güncellemesi nereden kurulur?

Cognition1

Centipat
Daha fazla  
İşlemcim: Intel Xeon X5450.
Anakart: GA-EP45C-DS3R.

Bilgisayarıma Win 8.1 kuracağım. BIOS eskiymiş galiba ondan dolayı ben de pek bilmediğim için buraya yazayım dedim. PC hangi BIOS'u kurabilirim? Linkini atarsanız iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xeon işlemci için modlu BIOS kurmanız lazım.
YouTube ismailtpchastanesi kanalına bakarsanız modlu BIOS ile alakalı çok fazla videosu var sitesinde kendi modlayıp atıyor.
Link: Gigabyte_EP45CDS3R-F6a_BIOS_MOD.rar
RAR Pass şifresi: İsmailtpc_hastanesi.
İndirip USB'ye attıktan sonra PC'yi yeniden başlatınız. (USB FAT32 formatında olmak zorunda haberiniz olsun)
Açılırken end tuşu ile qflash a girip Update BIOS dideikten sonra dosyayı seçip tamam diyorsunuz ondan sonra BIOS güncel hale gelecektir.
BIOS güncellemesi sırasında UPS bulundurmaya özen göstermelisin aksi takdirde elektrik kesintisinde anakartın bir daha kullanılmaz hale gelebilir.
Güncelleme sonrası hemen BIOS'a girip virtualization Technology, CPU enhanced halt ve CPU eist function özelliklerini devre dışı yapın. Yoksa Windows 10 açılmaz. Windows 8.1 de açılmaz büyük ihtimal.
Bu videoyu baz alarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Unutmayın bu video da ki farklı anakart üstteki verdiğim dosyayı kullanın. Sadece örnek olması amacı ile veriyorum videoyu.
Anakart ta oluşabilecek herhangi bir sorundan sorumluluk kabul etmiyorum kendi bilincinizde yapın işlemleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı