GA-P35 S3G vs. ASUS P5KPL-AM SE

Yiğitt35

Megapat
Makaleler
9
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Türkçe öğretmenliği öğrencisi ve eski sistemler hastası :)
İnternette P35-S3G'nin OC konusunda biraz sıkıntılı olduğuna dair birkaç yazı okudum fakat sonuçta P35 yonga setli olduğu için ASUS anakarttan daha iyi OC kapasitesi olduğunu varsayıyorum. Ben halihazırda ASUS P5KPL-AM SE kullanıyorum ve Q9400 İşlemcimi stabil bir şekilde 3.20GHz'de kullanabiliyorum. Bu P35 anakart ise çok uygun fiyattan elime geçecek, sizce anakartı değiştirmeli miyim? P35-S3G bana ne katar?

100TL'ye P35-S3G ediniyorum da :) O yüzden soruyorum. GA P35-S3G bana stabil 3.50GHz sağlar mı acaba :D

100TL'ye P35-S3G ediniyorum da :) O yüzden soruyorum. GA P35-S3G bana stabil 3.50GHz sağlar mı acaba :D

Yeterli soğutma varsa evet fakat P5KPL-AM SE ile de 3.50 GHz'e yakın çıkabilmen lazım normalde. P35 chipset anakartlar genel olarak daha üstün ama CPU VRM yapısı olarak giriş seviyesi kartlar olduğu için pek fark yaratacağını sanmıyorum. Anakart yerine soğutucu alın bence. Yeterli soğutucu ile güç tüketimi üstadı Xeon işlemcileri stock halde kaldırabiliyor çok giriş seviyesi olsa bile P5KPL-AM SE.

Yeterli soğutma varsa evet fakat P5KPL-AM SE ile de 3.50 GHz'e yakın çıkabilmen lazım normalde.

Soğutmada sıkıntı yok, yük altında falan maksimum 70 - 75 oluyor ki bu değerleri de 3.30GHz'de alıyorum. Boşta ise 30 - 45 arası değişiyor çekirdekler. Ben %30 OC denediğimde sistem açılıyor fakat SATA bağlantılarını görmüyor, dolayısıyla Windows ekranına gelemiyorum. P35-S3G'nin beslemeleri daha iyidir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı