GA-Z97-HD3 Sisteme Yükseltme Önerisi

sarpersimsek

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba.
Gigabyte GA-Z97-HD3 anakarta sahibim ve sistemde i5 4460 CPU bulunmakta, sistemi güncellemek istiyorum ve aklımda i7 4790K CPU almak gibi bir fikrim var.
Sistemin diğer bileşenleri; ASUS GTX 1060 3GB (Bunu da 1 ay sonra falan MSI GTX 1060 6GB ile güncelleyeceğim.), KİNGSTON HYPER DDR3 8GB RAM, SAMSUNG 256GB SSD mevcut. Ortalama cebimden 2000TL gibi bir rakam çıkacak gibi duruyor. Sizce buna değer mi ? Yardım ve varsa tavsiyelerinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4790K gayet doğru bir karar ama GTX 1060 6GB'e yükseltme yapmanız doğru bir hamle değil. 4790K ve 8GB bellek yükseltmesi yapmanızı öneririm. İlerleyen zamanlarda bütçeniz doğrultusunda istediğiniz ekran kartını alırsanız da 4790K sayesinde sıkıntı yaşamazsınız.

4790K gayet doğru bir karar ama GTX 1060 6GB'e yükseltme yapmanız doğru bir hamle değil. 4790K ve 8GB bellek yükseltmesi yapmanızı öneririm. İlerleyen zamanlarda bütçeniz doğrultusunda istediğiniz ekran kartını alırsanız da 4790K sayesinde sıkıntı yaşamazsınız.
Sizin tavsiyeniz bu planlanan sisteme nasıl bir ekran kartı almalıyım? Ben bir kerede olsun bitsin istiyorum bir daha uğraşmamak adına.

Sistem, işlemci ve RAM yükseltmesi ile biraz daha nefes alacaktır. GTX 1060 için 3 GB versiyondan 6 GB'a geçmek çok da bir şey kazandırmaz. Onu biraz daha erteleyip daha üst seviye bir ekran kartına geçmenizi tavsiye ederim.
Son bir sorum daha olacak şu an MSI GTX 1050ti de bu işi kısmen görür mü ? Bunu şu yüzden soruyorum takas yapıp üstüne 500TL alma ihtimalim var sonra bunu GTX 1070 gibi kart alırken değerlendirmeli miyim ?

GTX 1060'tan 1050 Ti'a geçince de kısa vadede işlemciyi değiştirmiş olmanın pek bir etkisi olmaz. Ben olsam 1060'tan 1050 Ti'a geçmezdim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı