Gainward RTX 3060 Ghost sıcaklık değerleri nasıldır?

Bilmeden yorum yapmamanı tavsiye ediyorum hocam bahsi geçen fanlar binlerce saat çalışabilecek şekilde üretiliyor mining yapanların 5 yıllık kartları hala çalışıyor yani fan ömrü diye bir şey yok takılmamak lazım.

Bir arkadaşımız geçenlerde 5700XT ile mining yaparken fan devrini sürekli %100 kullandığı için ne yazık ki fanları yıpranmıştı. Fanları yüksek tutmak ömrünü kısaltıyor. Üstelik uçak sesi gibi iğrenç bir ses ortaya çıkıyor. @General Pong Krell hocam bu konuda haklı. Sırf kartlar dayanıklı diye ömründe kısmak tamamen saçmalıktan ibaret. Ve ayrıca bu forumda çok gez durmuş ve undervolt, mining gibi konularda artık kendini pekiştirmiş bir kişiye bilmeden yorum yapmayın da diyemezsiniz.

Bir arkadaşımız geçenlerde 5700XT ile mining yaparken fan devrini sürekli %100 kullandığı için ne yazık ki fanları yıpranmıştı. Fanları yüksek tutmak ömrünü kısaltıyor. Üstelik uçak sesi gibi iğrenç bir ses ortaya çıkıyor. @General Pong Krell hocam bu konuda haklı. Sırf kartlar dayanıklı diye ömründe kısmak tamamen saçmalıktan ibaret. Ve ayrıca bu forumda çok gez durmuş ve undervolt, mining gibi konularda artık kendini pekiştirmiş bir kişiye bilmeden yorum yapmayın da diyemezsiniz.
Beyler kastedilen fan ayarı normalde 75 derecede %40 ise %50 yapmak neden bunu bu kadar abarttınız 😅 Tabii ki fanın bir ömrü var ama fanın düşmanı toz ve bakımsızlıktır fan devri değil.

Boşta 42 derece oyunda 70-75 aralığında seyrediyor. Hava sıcaklığının 32 derece olduğunuda ekleyeyim. Dual fan modeller için bu değerler gayet normal önceki kartım Dual EVO 2060'da bu seviyedeydi. Kart gayet serin çalışıyor. Mevsim sıcaklıklarının 10-20 derece arasına indiği zamanlarda bu kart Full yükte 65-70 çalışır.

Burada kritik olan kasanızın hava akışı, kötü bir kasa varsa sıcaklıklar bir tık daha fazla olur.

Beyler kastedilen fan ayarı normalde 75 derecede %40 ise %50 yapmak neden bunu bu kadar abarttınız 😅 tabii ki fanın bir ömrü var ama fanın düşmanı toz ve bakımsızlıktır fan devri değil.

Biz burada örnekler verip deneyimimizi söylediğimiz halde neden diretiyorsunuz hocam? Fan hızını yükseltince 2 gün içinde bozulacak falan demiyoruz, ama ömrünü kısaltacak bu bir gerçek. Fan hızını artırmak yerine basit bir undervolt yapar sıcaklık zaten düşer, ki gereği de yok bu sıcaklıklarda. İyi forumlar.

Biz burada örnekler verip deneyimimizi söylediğimiz halde neden diretiyorsunuz hocam? Fan hızını yükseltince 2 gün içinde bozulacak falan demiyoruz, ama ömrünü kısaltacak bu bir gerçek. Fan hızını artırmak yerine basit bir undervolt yapar sıcaklık zaten düşer, ki gereği de yok bu sıcaklıklarda. İyi forumlar.
Arkadaşların yaşları küçük olsa gerek ben meselenin üstüne düşmek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı