Gainward RTX 3080 12 GB Phoenix vs Phantom

YouTube'dan sıcaklıklarını inceleyenler olmuştur izlerseniz iyi olur.
Ciddi kanallar inceleme yapmamislardi. İnceleyenler arasında da sıcaklık farklari vardı. Yani tam objektif gelmedi bana koşullarin belirsiz olmasindan dolayı. O yüzden belki kullanan vs vardır diye buraya konu açtım.
İkisi de alınabilir.
Mining için kac derecede çalışıyor acaba? Bir de uzun kullanimda isi artisi yada sıcaklık limitine takilip MH düşme problemi oluyor mu?

Ciddi kanallar inceleme yapmamislardi. İnceleyenler arasında da sıcaklık farklari vardı. Yani tam objektif gelmedi bana koşullarin belirsiz olmasindan dolayı. O yüzden belki kullanan vs vardır diye buraya konu açtım.

Mining için kac derecede çalışıyor acaba? Bir de uzun kullanimda isi artisi ya da sıcaklık limitine takilip MH düşme problemi oluyor mu?

Uzun kullanımda sıcaklık artışı olmaz.

Gainward'ın serileri var, pegasus, ghost, Phoenix ve Phantom. (kalite sıralaması soldan sağa doğru şekilde) Phantom VRAM, soğutma ve OC'de daha iyi. Tasarım konusu öznel bir konu kendin karar verirsin.
(Bu arada aralarında delice bir fark yok, bilinir markalardan örnek verecek olursam Phoenix = ASUS TUF ise Phantom = ROG STRIX'tir.)

Gainward'ın serileri var, pegasus, ghost, Phoenix ve Phantom. (kalite sıralaması soldan sağa doğru şekilde) Phantom VRAM, soğutma ve OC'de daha iyi. Tasarım konusu öznel bir konu kendin karar verirsin.
(Bu arada aralarında delice bir fark yok, bilinir markalardan örnek verecek olursam Phoenix = ASUS TUF ise Phantom = ROG STRIX'tir.)
Tasarım onemli değil hocam çok fazla. Phantom en iyisi diyorsun yani. Ölçüleri de öyleydi, fanlar, soğutma blogu daha büyük böylece daha sessiz çalışır diye düşündüm açıkçası.

Geri
Yukarı