Galaktik anlaşmalar ve Dünya

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
70.618
Makaleler
71
Çözümler
962
Beğeniler
108.108
Yer
İstanbul
Galaktik uygarlıkların vardığı karara göre insanoğlu yeterince gelişmemiştir. Bu bağlamda insanoğlunun Dünya dışına çıkması ve diğer gezegenleri kolonileştirmesi yasaktır. Ne zaman ki insanlar ışık hızında gidebilir, Warp drive gibi teknolojileri icat edebilir, iste o zaman evrenin ortak teknolojilerinden yararlanabilir. Fakat bu zamana kadar insanlar, Dünya dediğimiz ufak gezegende tıkılıp kalacaktır.

Çok alt seviye bir uygarlık olmanın bedelini Dünya denilen bu gezegende tıkılıp kalmakla ödüyoruz :)

Bu teori hakkında ne düşünüyorsunuz? Biraz şu saksılara su koyup çalıştırın bakalım.
 

Atem Kaner

Kilopat
Katılım
14 Haziran 2012
Mesajlar
2.340
Makaleler
3
Beğeniler
731
Galaktik uygularıkların vardığı karara göre insanoğlu yeterince gelişmemiştir. Bu bağlamda insanoğlunun Dünya dışına çıkması ve diğer gezegenleri kolonileştirmesi yasaktır. Ne zaman ki insanlar ışık hızında gidebilir, Warp drive gibi teknolojileri icat edebilir, iste o zaman evrenin ortak teknolojilerinden yararlanabilir. Fakat bu zamana kadar insanlar, Dünya dediğimiz ufak gezegende tıkılıp kalacaktır.

Çok alt seviye bir uygarlık olmanın bedelini Dünya denilen bu gezegende tıkılıp kalmakla ödüyoruz :)

Bu teori hakkında ne düşünüyorsunuz? Biraz şu saksılara su koyup çalıştırın bakalım.

Böyle bi teori mi olur?

Saçmalık.

Bizden bile habersizlerdir. Böyle büyük evrende bizi mi bulacaklarda yasak koyacaklarda...

Hatta bazı filmlerde anten sinyalinden gelip buluyorlar falan geç. Daha Dünya'ya iletişim sağlayamadık.

Kim demiş biz alt seviye uygarlığız?

Her şey aşama aşama. Bir anda uzay gemisi mi yapacağız?
 
I

IQRI

Ziyaretçi

Programın tamamı 3 saat 41 dakika, aydınlatıcı olabilir tavsiye ederim.
Muhabbet Kral

Videodaki emekli pilotun anlattığı teknoloji varsa ki ben olduğuna inanıyorum, biz yani dünya gezegeni henüz çok teknolojik sandığımız aletlerin, silahların, halbuki basit çok geride olduklarını görürüz.

Ufo uzay bilimleri araştırma merkezi Sirius Haktan Akdoğan : http://siriusufo.org/

 
Son düzenleyen: Moderatör:
Katılım
8 Ağustos 2012
Mesajlar
500
Makaleler
2
Beğeniler
192
Yer
İstanbul
Başka bir teoriye görede insanlık evrenin bilinmeyen bir yerinde, bir gezegende uzaylılar tarafından oluşturuldu, izleniyoruz.

bkz. Prometheus (2012) - IMDb

Ne kadar doğru, ne kadar fantezi bilinmez...
 

Bulut Uzer

Kilopat
Katılım
2 Ocak 2013
Mesajlar
861
Çözümler
1
Beğeniler
352
Yer
İstanbul
Neden olmasın? Yani Dünya üzerinde yaşayan insanların inançlı kesimden olan yüksek bir bölümü varlığı ispatlanamayan bir yaratıcıya inanıyor. Somutla soyutu karıştırmış vaziyette bu kesimler. Yani inanclı arkadaşlar kusuruma bakmasın ama insanoğlu kanıtlanamayan bir yaratıcıya inanabiliyorsa evrende ki diğer gezegenlerde yaşayan daha izine rastlanmamış canlıların varlığına da inanabilir. Hatta bu bir yaratıcının varlığından daha yüksek bir ihtimal taşımış olur. Konuya uzak sayılan bir anlatım oldu ama konuda bahsedilen teorinin farklı şekillerde tartışılmasında fayda sağlayabilir. Ayrıca sonuçta bu teori bir gerçeklik taşıyor en azından. Evrende yalnız değiliz şeklinde. Tamam antenli yeşil uzaylılar olmayabilir :D ama en azından daha keşfedemediğimiz bir çok canlı türünün var olabileceği gerçeğine inanmak yanlış yada saçma bir düşünce değil.
 

Atem Kaner

Kilopat
Katılım
14 Haziran 2012
Mesajlar
2.340
Makaleler
3
Beğeniler
731
Alt seviye bir uygarlık olduğumuzu bilim insanları söylüyor.

Stephen Hawking: "Ya bizden zeki varlıklar var ya da yok."

Bence daha bizim tırnağımıza gelemeyen uygarlıklarda olabilir.

Neden olmasın?Yani Dünya üzerinde yaşayan insanların inançlı kesimden olan yüksek bir bölümü varlığı ispatlanamayan bir yaratıcıya inanıyor.Somutla soyutu karıştırmış vaziyette bu kesimler.Yani inanclı arkadaşlar kusuruma bakmasın ama insanoğlu kanıtlanamayan bir yaratıcıya inanabiliyorsa evrende ki diğer gezegenlerde yaşayan daha izine rastlanmamış canlıların varlığına da inanabilir.Hatta bu bir yaratıcının varlığından daha yüksek bir ihtimal taşımış olur.Konuya uzak sayılan bir anlatım oldu ama konuda bahsedilen teorinin farklı şekillerde tartışılmasında fayda sağlayabilir.Ayrıca sonuçta bu teori bir gerçeklik taşıyor en azından.Evrende yalnız değiliz şeklinde.Tamam antenli yeşil uzaylılar olmayabilir :D ama en azından daha keşfedemediğimiz bir çok canlı türünün var olabileceği gerçeğine inanmak yanlış yada saçma bir düşünce değil.

Konu yavaş yavaş kendi konusundan kayıyor. Dikkat edelim.
 
Yukarı