Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi Grubu

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Bu sene de şampiyonlar ligi'nde mücadele edeceğiz. Lig'e kötü başlamış olsak bile Avrupa'da bir ayrı oynuyoruz. Geçen sene deplasmanlarda güzel oynayıp sinan gümüş'ün cenabetliği yüzünde hep puansız dönmüştük. Neyse ben bu seneki grubumuzu yazıyorum sizin de tahminlerinizi bekliyorum.
  • PSG
  • Tottenham
  • Inter
  • Galatasaray

Geçen sene tüm şansımızı harcadık bence bu sene tam anlamıyla ölüm gurubu bizi bekliyor.

Beşiktaş Porto'lu Monaco'lu Liepzig'li gruptan namağlup çıkınca köy takımı demişlerdi. Kendileri herkesin kek olarak gördüğü o gruptan çıkamadı. Bu gruptan da imkansız. Ya 3. ya da 4. olarak bitirecekler, böyle olunca da grup aşırı zordu diye bahane bulacaklar, senaryo bundan ibaret.

Grubun ne olduğu değil takımın ne yapacağı önemli. Ben Real Madrid ve Juventus'un olduğu gruptan çıkan Galatasaray'ı 2 senedir göremiyorum. Plansız ve taktiksiz dağınık bir futbol oynuyoruz. Bu takım bu grupta zor puan alır.
Beşiktaş Porto'lu Monaco'lu Liepzig'li gruptan namağlup çıkınca köy takımı demişlerdi. Kendileri herkesin kek olarak gördüğü o gruptan çıkamadı. Bu gruptan da imkansız. Ya 3. ya da 4. olarak bitirecekler, böyle olunca da grup aşırı zordu diye bahane bulacaklar, senaryo bundan ibaret.
İyi de bu grup bir Türk takımı için zaten aşırı zor, bahane bunun neresinde. :)

Geçen sene Porto deplasmanında BJK'den inan çok daha iyi oynayıp mağlup olduk keza aynı şekilde Almanya'da da. Şansta önemli bu işlerde. Galatasaray zor gruplardan çıkan, basit guruplardan galibiyet bile alamayan bir takım.

Geçen sene Porto deplasmanında BJK'den inan çok daha iyi oynayıp mağlup olduk keza aynı şekilde Almanya'da da. Şans da önemli bu işlerde. Galatasaray zor gruplardan çıkan, basit guruplardan galibiyet bile alamayan bir takım.
Çok daha iyi oynayıp çok daha basit bir takımı yenememek de ne bileyim yani.

Şans işte ne yaparsın. Dediğim gibi Sinan Gümüş'ün cenabetliği ve geçen sene forvetsiz oynuyorduk. Ayrıca Schalkea 04, Porto'dan daha iyi ve güçlü bir takım.
Söylediğinize göre Beşiktaş sizden çok daha kötü oynayıp o gruptan namağlup çıkıyorsa bu başarıdır, GS'nin başarısızlığını şans deyip geçiştirmek mantıklı değil. :) Her maç mı şansa yenildiniz? Ya da Beşiktaş her maçı mı şansa kötü oynayarak kazandı? Galatasaray'ın lider çıkması gereken bir gruptu o. Her ne kadar Beşiktaş'lı da olsam sonuçta ülkenin takımı, Galatasaray'ı destekledim ne kadar sevmesem de, başarısız oldu. Şans falan değil, sağlık olsun. :)

Bu Beşiktaşlılar niye tarihini sadece son 2 şampiyonluk yaşadıkları dönemden ibaret sayıyorlar. Yaşları küçük fazla şampiyonluk göremedikleri için mi? 8taş hatırasını unutmak için mi? Yahu namağlup çıkıyorsun Bayern Münih geliyor tekrar 8taş oluyorsun. El insaf, Galatasaray ile idrar yarıştırdığın şey Avrupa.

8 yiyen tek takım Beşiktaş değil, her takımın geçmişine bakalım çoğu takım bir o kadar yedi. Bayern Münih karşısında 10 kişi mücadele ettik ve forvette de Love dedemizle oynadık. 2 senelik tarihimizle övünmüyorum, sırf şampiyon olalım da yüzümüz gülsün diye tutmuyorum Beşiktaş'ı. Şampiyonluk sayısına Uefa kupasına bakıp en iyi takım GS deseydim gider GS'yi tutardım.
Arkadaşın yaptığı şey yanlış, Beşiktaş gruptan namağlup çıkınca takımlar kekti babam da çıkar dendi. Kendileri o gruptan çıkamayınca Sinan Gümüş'tür, şanstır diyorlar. Kabul edelim başarısızlıktı. Beşiktaş geçen sene Uefa'da köy takımları arasından çıkamadı, ben çıkıp şans diyor muyum? Hayır, başarısızlık hikayesiydi. Açıkçası Liverpool'dan 8 yememiz ile dalga geçilmesi de umrumda olmuyor pek. Dinamo Kiev'den de 6 yedik, onunla da dalga geçilmesi gerekir. Kendi takımımız diye başarısızlık olan şeyi kabullenmemek yanlış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı