Galax B450M BIOS güncelleme sonrası siyah ekran

Hquament

Zeptopat
Daha fazla  
Galax B450M anakartıma sistemi iyileştirmek için Galax'ın sitesinden BIOS güncellemesi yaptım. Fakat PC'yi restartladığımda siyah ekranla karşılaşıyorum ve bilgisayarı ön kapatma tuşundan da kapatamıyorum, arka güç tuşundan kapatmam gerekiyor. İşlemci anakart fanlar hepsi çalışıyor. USB bellekle BIOS yüklemem gerek fakat eski uyumlu sürümu bulamıyorum. Galax anakartına USB ile BIOS kurmayı bilen biri yardımcı olabilir mi veya sorunu nasıl çözebilirim?

Sistem bilgisi.

-RX560 4 GB - Ryzen 3 1200 - Galax B450M.

-Yardımcı olacaklara teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sayfada var.

1.JPG

Kasanın fişini çek. BIOS pilini çıkarıp güç tuşuna 1 dk basılı tut. Olmazsa 1 RAM'i çıkar ya da başka bir işlemci ile açmayı dene. Daha sonra eski versiyonuna geri dön.
Sizin söylediğiniz sadace bios ayarlarını resetler bios yükleme sırasında oluşan sorunlarda chip yazılım olmadığı için kullanılmaz hale gelir çözümü sadece işlemci ram anakart gibi donanımdan bağımsız özel aparatla tekrar yüklenmesiyle çözülür.

Eski sürüm bulsanız bile açılmayan bios ekranında nasıl yükleyeceksiniz?
Bios güncellerken yanlış birşeyler olmuş o yüzden servisine veya cip yazma aparatı olan bir tamirciye verin bios yükletin.
Usb bellek ile anakart socketlerinden yüklemeye çalıştım da sanırsam bazı anakartlarda benim dediğim oluyormuş galax b450m'de socket yok,yapamadım sizin dediğiniz gibi.
Kasanın fişini çek. BIOS pilini çıkarıp güç tuşuna 1 dk basılı tut. Olmazsa 1 RAM'i çıkar ya da başka bir işlemci ile açmayı dene. Daha sonra eski versiyonuna geri dön.
Sıfırlamayla olmuyor diye biliyorum. Sizin dediğiniz yöntem başlangıç ayarlarına geri döndürür fakat benim direkt olarak bios gittiği için en iyisi servise götürmek heralde. Belki götürmeden hallederim diye yazmıştım buraya. Yine de teşekkür ederim.
Güç düğmesinden kapatamıyorsan RAM kaynaklı olabilir. BIOS güncellerken elektrik kesintisi veya herhangi aykırı bir durum oldu mu?
Hayır. Bios güncelleme talimatlarını uygulayıp yaptım ve işlem tamamlandı kesinti olmadan.Fakat işte restartladıktan sonra bios çökmüş olmalı heralde.

Son düzenleme:
Kolay gelsin acil cevap vere bilecek arkadaşlar bios sürümümü yanlışlıkla 2. nesilden 5. nesil ryzen işlemcilere güncelledim 5. nesil işlemci taksam geri eski sürüme güncelliye bilirmiyim lütfen acil cevap anakart galax b450m .

@RecepBaltaş'ıSevenİnsan

Kolay gelsin acil cevap vere bilecek arkadaşlar BIOS sürümümü yanlışlıkla 2. nesilden 5. nesil Ryzen işlemcilere güncelledim 5. nesil işlemci taksam geri eski sürüme güncelliyebilir miyim lütfen acil cevap anakart Galax B450M.

@RecepBaltaş'ıSevenİnsan

Bu arada işlemcim Ryzen 3 1200 AF.

Son düzenleme:
Kolay gelsin acil cevap vere bilecek arkadaşlar bios sürümümü yanlışlıkla 2. nesilden 5. nesil ryzen işlemcilere güncelledim 5. nesil işlemci taksam geri eski sürüme güncelliye bilirmiyim lütfen acil cevap anakart galax b450m .

@RecepBaltaş'ıSevenİnsan

Bu arada işlemcim Ryzen 3 1200 AF.
Evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı