Galax B450M sistem R5 5500 montajı sonrası açılmıyor

xGeralt

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi günler. Ryzen 5 5500 işlemci ve T6 Ultra soğutucu aldım. Anakartim Galax B450M. Taktim işlemciyi ama tık yok PC de. Hiçbir şey çalışmıyor. Çözümü nedir?

BIOS güncel mi? İlk şart bu.

Güç kaynağın bozulmuş olabilir.

Anakarta güç geliyor içinde ışığı yanıyor.

Bilmiyorum.

Güncel olsa gerek daha 1 yıl olmadı alalı anakartim da Galax B450M son sürüm yüklü diye biliyorum ben. Guc geliyor anakarta kasayada geliyor açma kapama düşmesinin yanında kırmızı ışık yanıyor sabik SSD'nin galiba bir de komple sokup takmıştım anakarti acaba bir şeyi yanlışmış taktim.

Son düzenleme:
BIOS güncel değil ise B450 anakartlardan daha yeni çıkmış bir işlemciyi çalıştırmasını bekleyemezsin.

Peki internetten bakabilir misiniz bilmiyorum BIOS nereden nereden bakılır güncellenir anakartin BIOS'u var mı 5. nesil işlemcileri destekleyen.

BIOS güncel değil ise B450 anakartlardan daha yeni çıkmış bir işlemciyi çalıştırmasını bekleyemezsin.

Bilgisayarciya götürsem o guncelleyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• 20220201_150340.jpg
    20220201_150340.jpg
    281,5 KB · Görüntüleme: 36
BIOS pilini sökmekle BIOS sürümü değişmez. Sadece ayarlar sıfırlanır.

BIOS pilini çıkarınca BIOS sürümü sifirlaniyor mu çünkü eski bir fotoğraf buldum BIOS pilini çıkarıp takmadan önceki fotoğraf o attığınız sürüm yukluymuş zaten BIOS'ta.

O BIOS da zaten Ryzen 5500'den önce çıkmıştı, anakartı yeni aldıysanız iade edebilirsiniz ya da bu işlemci yerine Ryzen 3600 5600X gibi bir işlemciye geçin. İkisinden birini değiştirmeniz gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı