Galax GTX 1060 6 GB alınır mı?

RX 580 neden satıyorsunuz? 8 GB olmadığı için iyi para edeceğini düşünmüyorum. 1060 6 GB ile zaten aynı güçteler aşağı yukarı. Keza fiyatı ucuz değilmiş. Bu değişim mantıklı değil. Oyunlarda olumsuz yönde bile etki edebilir. Çoğu yerde RX 580 daha güçlü 1060'tan.

Kartınızda problem yoksa RX580'den geçtiğinize değecek bir kart değil, üstelik DX12 & Vulkan API motorunu destekleyen yazılım ve oyunlarda OC yapılmadığı sürece 1060 stok halde biraz da olsa geride kalıyor. İşlemci güçlüyse daha yüksek modellere bakabilirsiniz.

RX 580 neden satıyorsunuz? 8 GB olmadığı için iyi para edeceğini düşünmüyorum. 1060 6 GB ile zaten aynı güçteler aşağı yukarı. Keza fiyatı ucuz değilmiş. Bu değişim mantıklı değil. Oyunlarda olumsuz yönde bile etki edebilir. Çoğu yerde RX 580 daha güçlü 1060'tan.
Konudan bağımsız ama çoğu durumda denk gibiler aslında. Sadece DX12 & Vulkan'da geride kalabiliyor 1060 az da olsa, bu tip durumlarda kafa kafaya gelebilmeleri için ancak düzgün bir OC gerekiyor 1060'a.

21.2.3 sürücüsü kullanıyorum ROG STRIX RX 580 8 GB ile aylar oldu bir kere bile watman çıkmadı daha.

Bende 21.4.1 kullanıyorum sıkıntı çıkarmayan tek sürücü oldu benim için ama AC Odyssey'de envanteri açtığım anda WattMan hatası alıyorum. Bazen durduk yere. Kartta bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Her türlü testi yaptım.

Konudan bağımsız ama çoğu durumda denk gibiler aslında. Sadece DX12 & Vulkan'da geride kalabiliyor 1060 az da olsa, bu tip durumlarda kafa kafaya gelebilmeleri için ancak düzgün bir OC gerekiyor 1060'a.

Bellek markasını soracağım hocam.

VRAM'den dolayı 4 GB olan RX 580 biraz daha geri kalabilir 6 GB 1060 kıyasla ama 8 GB RX 580 geçiyor 1060 6 GB oyun karşılaştırmalarında. Ancak fark gerçekten değmez. Konu sahibi arkadaş sürücü sorunları yüzünden geçmek istiyormuş gerçi amacı performans farkı değil. Kendi bilir tabii. Haksız diyemem. Adam gibi bir tane kararlı sürücü çıkaramadı AMD.

VRAM'den dolayı 4 GB olan RX 580 biraz daha geri kalabilir 6 GB 1060 kıyasla ama 8 GB RX 580 geçiyor 1060 6 GB oyun karşılaştırmalarında. Ancak fark gerçekten değmez. Konu sahibi arkadaş sürücü sorunları yüzünden geçmek istiyormuş gerçi amacı performans farkı değil. Kendi bilir tabii. Haksız diyemem. Adam gibi bir tane kararlı sürücü çıkaramadı AMD.

Hocam sürücüden mi kaynaklanıyor bilmiyorum. AMD kullanırken sürekli bir ayağım çukurda gibi hissediyorum. Oyun oynarken bir gözüm düşmanda bir gözüm Afterburner'dan sıcaklıkları kontrol ediyor olsun istemiyorum.

Geri
Yukarı