İnceleme Galax Stealth 03

Selam, Galax Stealth 03'ün switch ve keycap kalitesiyle başlayalım.
Stabilizer sesi aşırı fazla switchlerde. Beni rahatsız etmiyor ama bazen gerçekten fazla sesi olduğunu, kafa ağrıttığını hissediyorum.

4.jpg

Blue switchleri bunlar. Klavyede full blue switch geliyor fakat yanında 7 tane de black switch geliyor ve evet o bomba özellik hotswap özelliği de bulunmakta.

2.jpg

Black switchlerde bunlar, seslerinde hiçbir sorun yok.

3.jpg

Bu da keycap. Sorun yaşamadım, üstündeki yazılar vs. silinmedi ama gerçekten aşındırabilir bir yapısı var.

6.jpg

Yanda gördüğünüz metal parça keycap ve switch çıkartma aparatı. Keycap çıkartmada hiç başarılı değil, bildiğiniz aşındırıyor keycapleri. Yukardaki attığım keycapin kenarlarını kesti dikkatli incelerseniz gözüküyor. Şöyle kanıt da atayım:

1.jpg

Enter tuşunun yanında çizikler var gördüğünüz üzere. Keycap çıkartma aparatı denilen şeyle yapılmış çizikler.
Ses atamıyorum fakat dediğim gibi stabilizer sesi çok fazla. Ayrıca internette birçok video var sesi hakkında.

7.jpg

Klavyenin yanında bilek desteğide geliyor, çok yararlı ve yumuşak bir yapısı var. Fazla kirleniyor ama olsun.

5.jpg

Klavyenin metal bir yapısı var, ışıklar güneşte aşırı düzgün görünmüyor ama yeterli seviyede. Bir çok moda sahip, klavyede gerçekten o mekanik hissiyatını veriyor.
Ucuz olduğu için tercih eden biri olarak bu klavyeyi beğendim fakat eksileri var tabii ki de. Klavye hiç ağır değil ayrıca, tek parmakla bile götürülür yani.

Şimdi başlayalım eksi ve artılara:
Artılar:
+ Ucuz, kaliteli denilebilecek seviyede
+ 7 tane black switch yanında geliyor
+ Outemu Gaote dediğimiz uzun ömürlü switchlere sahip
+ Metal ve hafif bir yapısı var
+ Keycapler kolay çıkıyor
+ Bilek desteği yanında geliyor ve çok yumuşak bir yapısı var
+ Küçük bir yapısı var ve hiç yer kaplamıyor
+ Klavyenin yazıları silinmiyor
+ Bir çok renk modu var
+ Kaliteli ışıklandırmaya sahip
+ Switch'in altından bir ışıklandırmaya sahip

Eksiler:
- Yanında gönderdikleri switch ve keycap çıkartma aparatı metal yapıdan oluşma sebebiyle keycaplere zarar veriyor
- Switchler çok zor çıkıyor
- Herşeyi çok çabuk kirleniyor, tozlar çok göze batıyor
- Aydınlatma heryere eşit şekilde dağılmıyor
- Stabilizer sesi çok fazla (klasik blue switch sorunu ama yine de yazmak istedim)
- Black switch takılan keycapler hareket ediyor ama çoğu zaman sıkıntı çıkartmıyor

Aynen bu şekilde, umarım beğenmişsinizdir.

Selam, Galax Stealth 03'ün switch ve keycap kalitesiyle başlayalım.
Stabilizer sesi aşırı fazla switchlerde. Beni rahatsız etmiyor ama bazen gerçekten fazla sesi olduğunu, kafa ağrıttığını hissediyorum.

Eki Görüntüle 1429779

Blue switchleri bunlar. Klavyede full blue switch geliyor fakat yanında 7 tane de black switch geliyor ve evet o bomba özellik hotswap özelliği de bulunmakta.

Eki Görüntüle 1429780

Black switchlerde bunlar, seslerinde hiçbir sorun yok.

Eki Görüntüle 1429781

Bu da keycap. Sorun yaşamadım, üstündeki yazılar vs. silinmedi ama gerçekten aşındırabilir bir yapısı var.

Eki Görüntüle 1429783

Yanda gördüğünüz metal parça keycap ve switch çıkartma aparatı. Keycap çıkartmada hiç başarılı değil, bildiğiniz aşındırıyor keycapleri. Yukardaki attığım keycapin kenarlarını kesti dikkatli incelerseniz gözüküyor. Şöyle kanıt da atayım:

Eki Görüntüle 1429785

Enter tuşunun yanında çizikler var gördüğünüz üzere. Keycap çıkartma aparatı denilen şeyle yapılmış çizikler.
Ses atamıyorum fakat dediğim gibi stabilizer sesi çok fazla. Ayrıca internette birçok video var sesi hakkında.

Eki Görüntüle 1429787

Klavyenin yanında bilek desteğide geliyor, çok yararlı ve yumuşak bir yapısı var. Fazla kirleniyor ama olsun.

Eki Görüntüle 1429789

Klavyenin metal bir yapısı var, ışıklar güneşte aşırı düzgün görünmüyor ama yeterli seviyede. Bir çok moda sahip, klavyede gerçekten o mekanik hissiyatını veriyor.
Ucuz olduğu için tercih eden biri olarak bu klavyeyi beğendim fakat eksileri var tabii ki de. Klavye hiç ağır değil ayrıca, tek parmakla bile götürülür yani.

Şimdi başlayalım eksi ve artılara:
Artılar:
+ Ucuz, kaliteli denilebilecek seviyede
+ 7 tane black switch yanında geliyor
+ Outemu Gaote dediğimiz uzun ömürlü switchlere sahip
+ Metal ve hafif bir yapısı var
+ Keycapler kolay çıkıyor
+ Bilek desteği yanında geliyor ve çok yumuşak bir yapısı var
+ Küçük bir yapısı var ve hiç yer kaplamıyor
+ Klavyenin yazıları silinmiyor
+ Bir çok renk modu var
+ Kaliteli ışıklandırmaya sahip
+ Switch'in altından bir ışıklandırmaya sahip

Eksiler:
- Yanında gönderdikleri switch ve keycap çıkartma aparatı metal yapıdan oluşma sebebiyle keycaplere zarar veriyor
- Switchler çok zor çıkıyor
- Herşeyi çok çabuk kirleniyor, tozlar çok göze batıyor
- Aydınlatma heryere eşit şekilde dağılmıyor
- Stabilizer sesi çok fazla (klasik blue switch sorunu ama yine de yazmak istedim)
- Black switch takılan keycapler hareket ediyor ama çoğu zaman sıkıntı çıkartmıyor

Aynen bu şekilde, umarım beğenmişsinizdir.
Ekleme yapıyorum, switchler o kadar fazla zor çıkıyor ki pinlerini ister istemez oynatıyorsunuz. Bu yüzden black switchler 2 kere basmaya başladı. Pinlerini düzelttikten sonra sorunu çözdüm.

ESC tuşunun Switch'ini değiştirmiştim hemen

Ekleme yapıyorum, Switch'ler o kadar fazla zor çıkıyor ki pinlerini ister istemez oynatıyorsunuz. Bu yüzden Black Switch'ler 2 kere basmaya başladı. Pinlerini düzelttikten sonra sorunu çözdüm.

Bozuldu yahu tüm Switch'lerde kırıldı neredeyse space tuşuda çift basmaya başladı kesinlikle tasiye etmiyorum. Almayın aldırtmayın

ESC tuşunun Switch'ini değiştirmiştim hemen

Bozuldu yahu tüm Switch'lerde kırıldı neredeyse space tuşuda çift basmaya başladı kesinlikle tasiye etmiyorum. Almayın aldırtmayın
Evet, switchlerin çıkartma yerleri plastik olduğu için kırılıyor. Ama çalışma prensibi engellenmiyor. Pinlerini düzelterek cozebilirsiniz.

Geri
Yukarı