Galaxy A5(2015) OEM Kilidini Kaldıramama Sorunu

Mehmet60

Hectopat
Daha fazla  
Samsung Galaxy A5 telefonuma bilgisayardan Odin desteği ile Root atamıyorum. Geliştirici seçeneklerinde OEM kilidi diye bir şey olması lazım ama öyle bir şey yok maalesef. Telefonumda Android sürümünü 6.0.1 nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung cihazların hiçbirisinde (Qualcomm olanları ve KitKat öncesi olanları ayrı olarak sınıflandırıyorum) OEM Kilidi kapalı olarak geliyor. Açmak için ise menü ayarı OEM kilidi olarak değil, Güvenli yükleme olarak geçiyor. Samsung harici imzaları kabul etmiyor cihaz.

ODIN ekranın açtığında eğer
  • SECURE DOWNLOAD : ENABLE
yazısı mevcutsa bunu cihaz içindeki güvenlik ayarlarından veya Smart Manager içinden açıp kapatman gerekiyor.

Bende onu diyorum burda smart manager da da yok oem kilidi açma kapatma

Samsung cihazların hiçbirisinde (Qualcomm olanları ve KitKat öncesi olanları ayrı olarak sınıflandırıyorum) OEM Kilidi kapalı olarak geliyor. Açmak için ise menü ayarı OEM kilidi olarak değil, Güvenli yükleme olarak geçiyor. Samsung harici imzaları kabul etmiyor cihaz.

ODIN ekranın açtığında eğer
  • SECURE DOWNLOAD : ENABLE
yazısı mevcutsa bunu cihaz içindeki güvenlik ayarlarından veya Smart Manager içinden açıp kapatman gerekiyor.

Odin de enable yazıyor secure download nasıl kapatıcağım hiç bir fikrim yok detaylı bir şekilde yazabilirmisin.

Şunu indirip, flashlamayı deneyin... #SM-A500F

Ayrıca Odin'in şu sürümünü kullanmanızı tavsiye ederim. #Odin 3.0.7
Hiç bir rom yemiyor flashlayamıyorumda

Hiç bir rom yemiyor flashlayamıyorum da.
  1. Öncelikle Samsung USB Driver'ı cihazınıza kurun.
  2. Daha sonra Ayarlar > Güvenlik > Yeniden Aktifleştirme Kilidi altındaki tiki kapatın.
  3. Cihazı Download (ODIN) moduna alın.
  4. ODIN üzerinden cihazınıza uygun TWRP sürümünü AP sekmesine ekleyip, flashlayın. (Cihazın için en güncel TWRP sürümü linkte.)
  5. Daha sonra TWRP içinden ROM kurmak istiyorsanız, ROM'un, Root atmak istiyorsanız SuperSU zip dosyasını kullanarak cihaza yükleyin.
  6. Yeniden başlatın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı