Çözüldü Custom ROM Recovery Galaxy A7 ROM atarken ZIP yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MertDaniel00

Centipat
Daha fazla  
Cihaz: Samsung Galaxy A7 2016 (SM-A710F)
ROM: Lineage OS 17.1 (ROM'un bağlantısı)
TWRP: 3.0.2-1-ashyx sürümü.

Herkese merhaba, öncelikle Ramazan bayramınızı kutluyorum. Ben telefonuma ROM yüklemeye çalışıyordum. İlk önce TWRP'den Advanced Wipe menüsüne geldim. Oradan SD kart ve USB-OTG hariç komple wipe yaptım ve başarıyla sonuçlandı. Sonra Install kısmından ROM'un. ZIP dosyasını kurmaya çalıştım ki hata verdi. Verdiği hata kodu 7 olarak geçiyor ve telefonuma uygun ROM olmadığını söylüyor. Ancak telefonu Odin modundayken kontrol etmiştim yani eminim doğru ROM olduğuna. Ve seçenek olarak iki tane seçenek var: "Wipe cache/dalvik" ya da "Reboot System". Ben ilk hata verdiğinde belki işe yarar diye Wipe cache/dalvik dedim ancak işe yaramadı, aynı hatayı verdi. Daha sonra bir arkadaş bu bağlantıdaki dosyayı indirip ROM dosyasının içindekiyle değiştirmemi istedi. Ben bunu yapıp tekrar yüklemeyi denedim ancak işe yaramadı, yine aynı hata.

1620917221173.png

Son düzenleyen: Moderatör:
a7xelte, a7xeltexx, a7xelteub, a7xeltedo ile uyumlu yazıyor. Doğru dosyayı indirdiğine emin misin.
Evet, bağlantıda olan ROM'u indirdim. Ve sitede yazdığı gibi, a7xelte kodu A710F modeline tekabül ediyor yani benim modelim. Acaba 7 kodlu hata ne anlama geliyor onu anlamadım :(
Ve hatta şu an işlemcisini de kontrol ettim. ROM Exynos 7580 işlemci için yapılmış benim telefonunkiyle aynı yani evet doğru ROM.

TWRP güncelleyin.
Haydaa... Bana başlamadan önce gerek yok denmişti. Hem nasıl güncelleneceğini bilmiyorum hem de buna imkanım yok çünkü içinde Android yok ve şu an Odin mod çalışır mı emin değilim. Emin misiniz TWRP kaynaklı olduğuna? Ayrıca eğer güncellersem .img mi gerekir bana .tar mı? Bildiğim kadarıyla .tar ama emin değilim sorayım gene de.

Son düzenleme:
Haydaa... Bana başlamadan önce gerek yok denmişti. Hem nasıl güncelleneceğini bilmiyorum hem de buna imkanım yok çünkü içinde Android yok şu an Odin mod çalışır mı emin değilim. Emin misiniz TWRP kaynaklı olduğuna? Ayrıca eğer güncellersem .img mi gerekir bana .tar mı? Bildiğim kadarıyla .tar ama emin değilim sorayım gene de.
IMG uzantılı olanı indirip SD karta atın. TWRP üzerinden güncellenebilir. Normal yükleme işlemi yapılıyor.

IMG uzantılı olanı indirip SD karta atın. TWRP üzerinden güncellenebilir. Normal yükleme işlemi yapılıyor.
SD karta atmak için ayrı bir telefon lazım ki bilgisayardan o telefon aracılığıyla SD karta gönderebileyim, yani biraz uzun iş. Ayrıca emin misiniz sorunun TWRP kaynaklı olduğuna?

Bana başlamadan önce gerek yok denmişti.
Acemi biri olmalı bunu diyen kişi.
ROM'u indirdiğiniz sayfada bile son sürüme güncelleyin diyor.
Android 10 Custom ROM'ları çıktığında da bu sorunlar vardı ve uygun TWRP daha çıkmamıştı. LineageOS, ROM'ların yanında bir de Recovery veriyordu.
SD karta atmak için ayrı bir telefon lazım ki bilgisayardan o telefon aracılığıyla SD karta gönderebileyim, yani biraz uzun iş. Ayrıca emin misiniz sorunun TWRP kaynaklı olduğuna?
Telefon hafızasını görmüyor mu bağlayınca?

Evet, TWRP güncelleyince düzelir. Üstte anlattım nedenini.

Telefon hafızasını görmüyor mu bağlayınca?
Evet, görmüyor. Bir ucu USB-A diğer ucu Micro-USB olan kabloyla bağladığım zaman Recovery açıkken telefonu görmüyor . Şu anlık Download moda girmeye çalışmadım eğer onu kastettiyseniz.
Download mod çalışır mı acaba? Şimdi denemeye korkuyorum da brick olmaması için.

Evet, görmüyor. Bir ucu USB-A diğer ucu Micro-USB olan kabloyla bağladığım zaman Recovery açıkken telefonu görmüyor . Şu anlık Download moda girmeye çalışmadım eğer onu kastettiyseniz.
Download mod çalışır mı acaba? Şimdi denemeye korkuyorum da brick olmaması için.
SD kart olmazsa Odin ile yükleyin. Şu ankini siz yüklediyseniz aynı işlem.
Şimdi denemeye korkuyorum da brick olmaması için.
Risk her zaman vardır. :D

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı