Çözüldü Custom ROM Recovery Galaxy A7 ROM atarken ZIP yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MertDaniel00

Centipat
Daha fazla  
Cihaz: Samsung Galaxy A7 2016 (SM-A710F)
ROM: Lineage OS 17.1 (ROM'un bağlantısı)
TWRP: 3.0.2-1-ashyx sürümü.

Herkese merhaba, öncelikle Ramazan bayramınızı kutluyorum. Ben telefonuma ROM yüklemeye çalışıyordum. İlk önce TWRP'den Advanced Wipe menüsüne geldim. Oradan SD kart ve USB-OTG hariç komple wipe yaptım ve başarıyla sonuçlandı. Sonra Install kısmından ROM'un. ZIP dosyasını kurmaya çalıştım ki hata verdi. Verdiği hata kodu 7 olarak geçiyor ve telefonuma uygun ROM olmadığını söylüyor. Ancak telefonu Odin modundayken kontrol etmiştim yani eminim doğru ROM olduğuna. Ve seçenek olarak iki tane seçenek var: "Wipe cache/dalvik" ya da "Reboot System". Ben ilk hata verdiğinde belki işe yarar diye Wipe cache/dalvik dedim ancak işe yaramadı, aynı hatayı verdi. Daha sonra bir arkadaş bu bağlantıdaki dosyayı indirip ROM dosyasının içindekiyle değiştirmemi istedi. Ben bunu yapıp tekrar yüklemeyi denedim ancak işe yaramadı, yine aynı hata.

1620917221173.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, TWRP güncelleyince düzelir. Üstte anlattım nedenini.
Hocam Allah ne muradınız varsa versin, ne dileğiniz varsa gerçek olsun inşallah! Çok teşekkür ederim çok mutluyum basitçe bir güncelleme ile halloldu, sonrasında bu videoyu takip ederek kurdum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an Lineage OS açıldı ancak sizce Türkçe mi kurulum yapmalıyım İngilizce mi? Türkçe seçersem ara yüzde sıkıntı olur gibime geliyor en garantisi İngilizce gibi ama Türkçe karakterler ne olur?
@Lord Raiden çabuk cevap verebilirseniz iyi olur kurulum ekranında bekliyor çünkü.
Hocam kurulum yapmadan Görüş Ayarları diye bir bölüm var. Oraya girdim de aslında gayet güzel çevrilmiş. Türkçe karakterlerde de sıkıntı yok o yüzden Türkçe kuruyorum.

Hocam telefon açıldı. Tekrardan çok teşekkür ediyorum, hakkınız ödenmez. Tek ricam çözüm şeklinde bir mesaj yazabilir misiniz? Sonraki arkadaşlar için çözüm olarak işaretleyeyim.
@Lord Raiden
Fotoğraf:

Dosya Ekleri

• IMG_20210514_122729.jpg
    IMG_20210514_122729.jpg
    91,2 KB · Görüntüleme: 15
Hocam telefon açıldı. Tekrardan çok teşekkür ediyorum, hakkınız ödenmez. Tek ricam çözüm şeklinde bir mesaj yazabilir misiniz? Sonraki arkadaşlar için çözüm olarak işaretleyeyim.
@Lord Raiden
Önemli değil. Olay sadece TWRP güncellemesiydi. Seçtiğim mesaj yeterli olur.

Cihaz: Samsung Galaxy A7 2016 (SM-A710F)
ROM: LineageOS 17.1 (ROM'un bağlantısı)
TWRP: 3.0.2-1-ashyx sürümü.

Herkese merhaba, öncelikle Ramazan bayramınızı kutluyorum. Ben telefonuma ROM yüklemeye çalışıyordum. İlk önce TWRP'den Advanced Wipe menüsüne geldim. Oradan SD kart ve USB-OTG hariç komple wipe yaptım ve başarıyla sonuçlandı. Sonra Install kısmından ROM'un. ZIP dosyasını kurmaya çalıştım ki hata verdi. Verdiği hata kodu 7 olarak geçiyor ve telefonuma uygun ROM olmadığını söylüyor. Ancak telefonu Odin modundayken kontrol etmiştim yani eminim doğru ROM olduğuna. Ve seçenek olarak iki tane seçenek var: "Wipe cache/dalvik" ya da "Reboot System". Ben ilk hata verdiğinde belki işe yarar diye Wipe cache/dalvik dedim ancak işe yaramadı, aynı hatayı verdi. Daha sonra bir arkadaş bu bağlantıdaki dosyayı indirip ROM dosyasının içindekiyle değiştirmemi istedi. Ben bunu yapıp tekrar yüklemeyi denedim ancak işe yaramadı, yine aynı hata.

Eki Görüntüle 1021735

Nasıl root atılır ben bu cihaza çok denedim yükleme modundan çıkınca donuyor

Geri
Yukarı