Galaxy C9 Pro (SM-C9000) Custom ROM Önerisi

abdulkermatmc61

Hectopat
Telefon stock olarak Android 8.0 Oreo'da kaldı resmi olarak daha güncelleme almıyor. Araştırmalarım sonucu Android 9/10/11/12 Custom ROM bulamadım. Bulduysam da linkler kırık hiçbir şekilde erişim sağlanmıyor. Elinde ROM olan ya da bulabilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Hocam xda'da oreo'lu custom rom bile bulamadım. Sizin bulduğunuz linki kırık 9 ve üzeri romlar muhtemelen sahteydi. Niyeyse snapdragon olduğu halde kimse uğraşmamış bu cihazla. Xda geliştirme sayfası neredeyse bomboş.

Evet söylediğiniz gibi kimse bu cihaz snapdragon olmasına rağmen uğraşmamış. Peki biz uğraşabilir miyiz? Bildiğiniz Türkçe LineageOS rom hazırlama rehberi var mı ?

Evet söylediğiniz gibi kimse bu cihaz snapdragon olmasına rağmen uğraşmamış. Peki biz uğraşabilir miyiz? Bildiğiniz Türkçe LineageOS rom hazırlama rehberi var mı ?
Türkce kaynak bakmadım ama turkdevs'te belki olabilir, gm için custom rom yapanlar vardı orada. İngilizce var ama kod bilgisi yoksa boot ettirmek bile zor. Hiç uğraşmaya değmez. Ben uğraşırım derseniz build a custom rom diye arayabilirsiniz.

Geri
Yukarı