Galaxy Gio alternatifi?

HighPixel

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Marmaris
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi 430TL bütçe ayırdığım Galaxy Gio telefonu alacağım. En fazla 450TL olabilir bütçem. Araştırdığım kadarıyla alabileceklerimin en iyileri SAMSUNG S5253 WAVE 525 ve Samsung Galaxy Gio S5660. Başka tercihlere de açığım. 430TL'nin altında olması şartıyla.

NOT:Gözle görülür bir fark olursa 450TL'ye de bütçem yükselebilir. Araştırmadan Galaxy Gio'nun 450TL'den fazla olduğunu yazacak arkadaşlara vereceğim linke bakmalarını öneriyorum.

Samsung S5660 Galaxy Gio 2 Gb H.Kartı Hed.(Aynı Gün Kargo) - Telefonlar

Galaxy Gio'yu alabilirsin. Daha uyguna Android telefon yok zaten. Ama alınca umarım keşke almasaydım demessin. Çünkü telefon Android olsa bile yapabilecekleri sınırlı. Temple Run gibi oyunları oynayamassın. Internette gezinebilirsin, ufak çaplı oyunları oynayabilirsin. Bana yeter diyorsan daha iyi alternatif bulamadım...

Tabii ki Ascend Y200:

Huawei Y200 - TeknoFiyat

Galaxy Gio ile arada fark yok gibi gözükebilir ama işlemcileri tamamen farklı! Birisi ARMv6 65 nm Qualcomm QCT MSM7227-1 Turbo, diğeri ise ARMv7 45nm Qualcomm MSM7225A Snapdragon. Şu an bu değerler senin için bir anlam ifade etmeyebilir ama bunu 32 Bit işlemci ile 64 Bit işlemci gibi düşün. Galaxy Gio, eski mimarili işlemcisi yüzünden Flash ve Chrome dahil birçok Android uygulamasını çalıştırmaktan aciz. Oysa ki ARMv7 işlemcili Ascend Y200 ile Android 4.1 Jellybean bile kullanabileceksin.

Yine Gio'daki grafik işlemci belli değil ama Ascend'de Adreno 200 var! ;)

Tabii ki Ascend Y200:

Huawei Y200 - TeknoFiyat

Galaxy Gio ile arada fark yok gibi gözükebilir ama işlemcileri tamamen farklı! Birisi ARMv6 65 nm Qualcomm QCT MSM7227-1 Turbo, diğeri ise ARMv7 45nm Qualcomm MSM7225A Snapdragon. Şu an bu değerler senin için bir anlam ifade etmeyebilir ama bunu 32 Bit işlemci ile 64 Bit işlemci gibi düşün. Galaxy Gio, eski mimarili işlemcisi yüzünden Flash ve Chrome dahil birçok Android uygulamasını çalıştırmaktan aciz. Oysa ki ARMv7 işlemcili Ascend Y200 ile Android 4.1 Jellybean bile kullanabileceksin.

Yine Gio'daki grafik işlemci belli değil ama Ascend'de Adreno 200 var! ;)

Peki telefonu teknik servise göndermek istesem çok sorun yaşar mıyım. Muğlada yaşıyorum. Eski Sony W200 telefonumda yaşamıştım. Telefon geri gelmedi.

Nasıl geri gelmez yahu? O teknik servisin ayıbıdır, olmaz öyle şey... KVK Onaylı alacaksın onların teknik servisi ilgilenecek gerekirse. Kaldı ki teknik servislik pek bir işin olmaz. Yazılım güncelleme konularında kendin halledersin, yardımcı oluruz buradan.

"KVK Teknik Servis Hizmetleri ve Tic. A.Ş. Nokia, Blackberry, HTC,Huawei,Ideos,ZTE,Digiturk,Turkcell Vınn T10 T11,Neoi Markalarının ve Turkcell,Vodafone,Avea Operatorlerinin cihazlarına teknik servis hizmeti vermektedir."

Telefon geri gelmediyse burada teknik servis değil bence sen hatalısın. Ben o teknik servisi yıkardım. Söyle isimlerini de yazalım bu rezaletlerini foruma bi güzel ;)

Telefon dandik diye üzerlerine gitmedim. Zaten adam bana Samsung U800 gibi bir telefon vermişti. Kullanmadım hala duruyor. Şu an Nokia C3 kullanıyorum. Y200'de aynı sorunu yaşamam umarım. Ya bilgisayar ya telefon. Bilgisayar ağır basıyor. Şu anda nokia c3 kullanıyorum. Kötü değil.

- - - Güncellendi - - -

Telefon geri gelmediyse burada teknik servis değil bence sen hatalısın. Ben o teknik servisi yıkardım. Söyle isimlerini de yazalım bu rezaletlerini foruma bi güzel ;)

Ahahaha! Abi ne diyorsun. Her gün arkadaşlarla uğruyorduk adamın mağazasına. Zaten telefondan ümidi kesmiştim kesin birine verdi diyordum. Arkadaşlar dediğim 180 boylarında benim gibi çocuklar 15-16 yaşlarında hepsi ben 13 yaşındaydım o zamanlar. Adam en sonunda o zamanın koşullarına göre işgören bir telefon verdi bana. Muhtemelen senin sattığın sandy bridgeye bakıcam. Yoksa alamam zaten o fiyata başka bir bilgisayar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı