Galaxy J5 suya düştü

kerem1238806

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Samsung Galaxy J5 telefonum suya (klozete) düştü. Telefonu heyecandan direkt olarak pirince yatırdım. 6 7 saat sonra telefonu pirinçten çıkardım. Açmayı denedim ama açılmamıştı. Bunun sebebi de arka kapağını açtığımda bataryanın üzeri ve batarya yatağının olduğu kısım hala su damlacıklarıyla doluydu. Heyecandan bataryayı çıkarıp pirince o şekilde yatırmayı unutmuşum. Şimdi ise bataryayı, telefonu iyice kurulayıp ve kapağı çıkarıp tekrar pirince yatırdım.
Bu telefonun düzelme şansı var mı? Birkaç saat hâla sulu şekilde kalan telefon kurtarılabilir mi? En azından kime başvurmam gerekiyor? Herhangi bir telefoncuya götürsem bu sorun çözülür mü sizce? Önerdiğiniz tavsiyeleri heyecanla bekliyorum.

Merhaba, Samsung Galaxy J5 telefonum suya (klozete) düştü. Telefonu heyecandan direkt olarak pirince yatırdım. 6 7 saat sonra telefonu pirinçten çıkardım. Açmayı denedim ama açılmamıştı. Bunun sebebi de arka kapağını açtığımda bataryanın üzeri ve batarya yatağının olduğu kısım hala su damlacıklarıyla doluydu. Heyecandan bataryayı çıkarıp pirince o şekilde yatırmayı unutmuşum. Şimdi ise bataryayı, telefonu iyice kurulayıp ve kapağı çıkarıp tekrar pirince yatırdım.
Bu telefonun düzelme şansı var mı? Birkaç saat hâla sulu şekilde kalan telefon kurtarılabilir mi? En azından kime başvurmam gerekiyor? Herhangi bir telefoncuya götürsem bu sorun çözülür mü sizce? Önerdiğiniz tavsiyeleri heyecanla bekliyorum.

6-7 saat suya maruz kalmış bir cihazın düzelmesi ne kadar mümkündür bilemiyorum... 🙁

Dostum, 6 saat sonra batarya hâlâ ıslaktı diyor.
Telefonun arka kapağını ve bataryasını çıkarmadan pirincin içine koymuş. O yüzden bataryada damlacıklar kalmış. Bataryanın ıslak kalması telefonun 6 saat suya maruz kaldığı anlamına mı geliyor? Yani ona bakarsanız pirincin içinde suyu emmesi için en az 24 saat bekletilmesi öneriliyor hatta 48 saat.

Çok bilgim yok ancak oksitlenme falan yapabilir diyorlardı hocam. Bence en iyisi telefonu kendi servisine vermeniz olacaktır garantisi olmasa bile. Onun dışında telefonun çalışacağını düşünüyorum pirinçte 48 saat bekletin. Benim de S4 Mini telefonum asitli bir sıvıyla ıslanmıştı telefon açılmıyordu tam ümidimi artık kesmişken 3-4 gün sonra açıldı. Ancak ekranı sıkıntılıydı.

Çok bilgim yok ancak oksitlenme falan yapabilir diyorlardı hocam. Bence en iyisi telefonu kendi servisine vermeniz olacaktır garantisi olmasa bile. Onun dışında telefonun çalışacağını düşünüyorum pirinçte 48 saat bekletin. Benim de S4 mini telefonum asitli bir sıvıyla ıslanmıştı telefon açılmıyordu tam ümidimi artık kesmişken 3-4 gün sonra açıldı. Ancak ekranı sıkıntılıydı.

Anladım hocam. Ya çalışmayan yerleri olsa da sorun yok. Tek isteğim açılsın ve veriler kurtarılsın. Eğer çözülmezse kendi servisine vereceğiz artık. Garantisi yok ne kadar fiyat biçerler hiç bilmiyorum. Daha önce hiç servisine de vermedim işlemler nasıl oluyor bilmiyorum. Bakacağız duruma.
Olayın üstünden birkaç gün geçti. Telefonda hala değişiklik yok. İllaki bir parça arızalanmıştır diye düşünüyorum. Bu servis işlerini bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi? Şu anda ne yapmam lazım hangi yöntemleri izleyebilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı