Galaxy J5'i konsola çevirme

gümüşhaneli

Decapat
Yer
Morioh
Elimde ekranını düzeltirken kırdığım Galaxy J5 var ekransız satınca pek para etmiyordu bende kenara koymuştum.

Amaç:

Retro amaçlı ufak bir el konsoluna çevirmek (PSP gibi) piksel piksel oyunları oynatır herhalde ama.

Sorunlar:

İşletim sistemi Android'in eski sürümü(bayağı zaman geçti hatırlamıyorum) Android işletim sistemi değişmesi lazım sorunsa bunu nasıl yapacağım Android 10'a yükseltem kaldırmaz.

Telefonun anakartı çıkmıyor bir vidası kırılmış(şekli bozuk tornavidayla döndürüp çıkaramıyorum)

Kasa sorunu PSP gibi yapacağım diyorum ama anakartı koyacak kasa yok 2. el ya da hurdalıktan ucuza bozuk(ya da sadece kasa) el konsolu alıp kasasını kullansam yerleştirmede sorun yaşar mıyım? Bu iş için kasa öneriniz nedir?

Ekran olarak ne kullanmalıyım? Eski ekranı atomlarına ayırdım 100-200 arası bir şeyler iyi olur LCD süper AMOLED falan bir ton tür var (eğer aldığım konsolun ekranı sağlamsa gerek olmayabilir)
Kontrolcüleri nasıl ekleyeceğim?
Sorunlara çözümler bulunursa projeye başlamamak için bir nedenim kalmaz galiba.

Maksimum bütçe 200 TL.

Dosya Ekleri

• IMG_20210415_170414.jpg
    IMG_20210415_170414.jpg
    187,5 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video bakabilirsin. Bilgiler kısmında verdiği linklere tıklayarak kasa ve ekran gibi spesifik parçaları ve kullanımınıda görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı