Galaxy J7 Prime 2 şarj %20'den birden %0'a düştü

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Samsung Galaxy J7 Prime 2 telefonum var, 4 yıllık falan. Bugün daha önce karşılaşmadığım bir olayla karşılaştım. Normalde telefon şarjı %5 olunca 1 dakika içinde şarjı bitip kapanırdı fakat bugün şarj %20'deyken bir anda %0 oldu ve telefon kapandı. Tamam batarya ömrü azalmış olabilir fakat birden %20'den %0'a düşmez. Samsung J7 Prime 2 bataryaları değişiyor mu, 50 liralık bir batarya alsam işimi görür mü?
Bir de hızlı şarj aleti alsam bu telefonla uyumlu olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
J7 Prime 2'de batarya değişmiyor diyorlar fakat bilemedim. 😕 inşallah değişiyordur. Telefonumdan çok memnunum, canavar gibi maşallah, her şeyde hızlı, dokunmatik falan kapasitif ekran. İyi de fiyata almıştım. 100 liralık batarya önerir misiniz, orijinali gibi olur mu?

Değişiyor merak etme orijinal alırsan kafan rahat olur ama sen değiştiremezsin gidip telefonuysa değiştirtmen gerekli.
Bu konu da son derece haklısınız hocam diğer telefoncuya götürdüm tableti kaş yapayım derken göz çıkarttım LCD ekranda zarar gördü bazı servislere güven olmuyor ama kendimiz de yapamayabiliriz ekipmanlar flan çok zor telefon ne kadar yeni ise mesela Note 8 Pro'nun içini bence hiçbir şekilde açamayız hocam ekipman olmayınca ha açtık diyelim açtıktan sonra yeni yapıştırıcı gerekli çok zahmet internette YouTube kanalı olan ünlü teknik servislere vermek lazım bence hocam.

Tamiret kanalı iyi iş yapıyor reklam gibi olmasın ama adamlar biraz daha samimi bence biraz hobi biraz da iş olarak yapıyorlar.

Samsung Galaxy J7 Prime 2 telefonum var, 4 yıllık falan. Bugün daha önce karşılaşmadığım bir olayla karşılaştım. Normalde telefon şarjı %5 olunca 1 dakika içinde şarjı bitip kapanırdı fakat bugün şarj %20'deyken bir anda %0 oldu ve telefon kapandı. Tamam batarya ömrü azalmış olabilir fakat birden %20'den %0'a düşmez. Samsung J7 Prime 2 bataryaları değişiyor mu, 50 liralık bir batarya alsam işimi görür mü?
Bir de hızlı şarj aleti alsam bu telefonla uyumlu olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum.

Dostum batarya her cihazda değişir o sıkıntı değil cihaza fazla doldur boşalt yapıyorsan ondan olabilir her 2 senede bir batarya değiştirirler kullanıma bağlı olarak orijinal taktırmadı tavsiye ederim

Uzun kullanılan cihazlarda sık karşılaşılan bir durum. Ama 4 yıl iyi gitmiş yine şikayetiniz yoksa.
Orijinal batarya 60-70 Liraya değişimi yapılır, bilemedin 100.

Hocam Samsung markalı telefonlarda bir şekilde pil kalibrasyonu yapılıyor siz internete yazın kimi telefon arama kısmına bir sayı yazıyor ve sonra da telefonun pili kalibre ediliyor kalibrasyon lazım pilinize.
Samsung Telefonlarda Batarya Kalibrasyonu
  1. Öncelikle Samsung telefonun arama ekranı açılır.
  2. Ekranda *#0228# tuşlanır...
  3. Kalibrasyon menüsünün en altında bulunan Quick Start butonuna basılır.
  4. Bundan sonra ekran bir süreliğine kararır ve sonra geri gelir. Ekran geri geldiğinde kilit ekranına geçmiş olur.
Bunu uygulayın bir zararı yoktur hocam.

50 liralık bataryalar nokia 3310 bataryasıdır hatta onlar bile daha pahalı j7 prime 2 bataryaları 150 200 lira gibi bişey olması lazım

Yeni konular

Geri
Yukarı