Galaxy M52 5G şarjı hızlı bitiyor

Always on display, tap to wake ve tap to close or sleep işte neyse açıktı bu fotoğraflarda ama onlar şarj tüketiyormuş araştırdım da onları kapattım. Burada açıktı ama. %60-50 arası bir şarjdan 28-29 a kadar kullandım sonra şarja taktım. Sonra %85`ten %80`e kadar kullandım. Biraz saçma bence 20 dakika kadar açık olan One UI Ana Ekranın %2 tüketmesi o yüzden always on display falan kapatın bence.

WhatsApp Image 2022-06-27 at 14.16.03.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-27 at 14.16.04.jpeg

120 Hzden 60`a alın. Kullanabiliyorsanız uçak modunda kullanın bence biraz etki ediyor gibime geliyor tam bilmiyorum. Artı olarak burda samsung moderatörü var birkaç şey söylemiş onları yap ve en önemli olarak "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" diye bir şey demiş ordan pili test et.

@Lee Everett teşekkür ederim az önce 1 aya kadar çıktığını gördüm bu batarya optimizasyon konusunun. Umarım öyledir. Yoksa garantiden halletmeye çalışacağım. Bu arada always on display bende %10 yiyordu.

120Hz alıştıktan sonra 60, çok eski ve sürekli donan bir tel kullanıyorum gibi hissettiriyor. Güç tasarrufu moduna alıyorum yatmadan önce zaten o 60'a düşürüyor Hz'i ama dediğim gibi güç kaybı en az %6 oluyor yine de.

Şimdi bir test yapacağım %79 şarjdayım 1080P Youtube videosu izleyeceğim full parlaklıkta. %20 olana kadar kaç saat dayanacak bakalım.

60 Hzde izliyorum tabi 120 Hz çok şarj yiyor yoksa. 120 Hz sadece oyunlarda kullanıyorum.

Şimdi bir test yapacağım %79 şarjdayım 1080p YouTube videosu izleyeceğim Full parlaklıkta. %20 olana kadar kaç saat dayanacak bakalım.

60 Hz'de izliyorum tabii 120 Hz çok şarj yiyor yoksa. 120 Hz sadece oyunlarda kullanıyorum.

Ekran moduna bakar mısın doğalda mı canlıda mı acaba? Ben şimdi doğala aldım belki fark olur.

3 saattir 1080P full parlaklıkta video izliyorum "Ultimate Wild Animals Collection in 8K Ultra HD / 8K TV" diye. %75 şarj vardı %56 oldu yani %19-20 azaldı şarj. %20 dersek ve sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyoruz diyelim, %85 ile 20 arasında kullanırken %65 şarj limitin var ömrünün uzun olması için. %20 ile 3 saat ise en az 9 buçuk saat şarj süren var. 40 dakikada bir %5 gibi bir şarj gidiyor bu arada. Eğer %100 şekilde kullanmak istersen ki ömrünü azaltıyormuş bu yüzden tavsiye etmem, 20x5 ve 3x5 kısacası 14-15 saat Youtube izleyebiliyorsun. Tabii ki herkesde aynı olmayabilir çünkü Youtube`da test videosunu izledim adam 11 saat falan gibi bir süre almıştı ama o adam always on display falan kapatmamış olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı